Mirka, Nitra: Syn má predispozície k infektom, bojím sa

Pediatrická poradňa13.05.2017
Mirka, Nitra: Syn má predispozície k infektom, bojím sa

Dobrý deň pani doktorka,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Malý sa narodil 29.12.2016 bol fyziologicky novorodenec s váhou 4410g a dĺžkou 53cm. 2 mesiace trpí hlieníkmi (dávala som 5 D nasivin, zvyšok morskú soľ a odsávala som na začiatku 5-6x denne, pak sa to zhoršilo tak častejšie, teraz odsávam len v krajnej núdzi, keď fakt nemôže dýchať), zahlieneníe nam komplikovalo život tým, že sme mali zápal stredného ucha, zápal spojiviek, malému zistili nízku hladinu Fe (teraz substituujeme).

Moja otázka znie pani doktorka- malý ma mesiac soor v DU, 3 týždne sme používali Nystatin (miešany z lekárne), tiež neocid, 1x som mu vytrela DU fialkou, nepomohlo nám to po tých 3 týždňoch sme si to predávali , naša MUDr nám povedala, že sa to lepší, ale nechala by to prírode. Ale dosť sa bojím, má predispozície k infektom vďaka nízkej hladine Fe, je stále v infekte, tak mám strach, že sa nám ta candida premnoží. 

Mirka, Nitra

Dobrý deň,
ak dieťa nemá poruchu imunity, tak sa kandida nepremnoží a nespôsobí žiadne ďalšie problémy. Ak je organizmus oslabený nejakou infekciou alebo ak má vrodenú poruchu imunity, tak sa môže kandida z ústnej dutiny rozšíriť ďalej a postihnúť gastrointestinálny trakt. Ak to vaša pani doktorka nechce liečiť, zrejme sa jej dieťa javí v poriadku a nevidí dôvod na celkové preliečenie organizmu, ikeď táto liečba nemá obrovské nežiadúce účinky podľa mňa. Môjmu synovi pomohol na sor v dutine ústnej borax glycerin. Dva krát som vytrela pusinku a bola čistá.

Ale každá matka má inú skúsenosť, niektorým detičkám pomohla obyčajná sóda bikarbóna (navlhčenou gázou vytrieť pusinku). Tieto recepty môžete ešte skúsiť, ale ak sa toho nezbavíte, podstúpte radšej liečbu. Otázkou ostáva ešte aj to, či je imunita dieťaťa dostatočná, ak sa neustále boríte s nejakými problémami, či už je to zdĺhavé zahlienenie dieťaťa, zápal ucha, zápal oka a ani trojtýždňová kandida nie je úplne bežná vec. Ja by som vás zrejme odoslala aj na základné vyšetrenie imunity. Pri liečbe kandidy dieťaťa nezabudnite aj na svoje prsia, pretože práve osídlenie vašej kože môže stáť za jeho problémami.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa