Odmieta môj prsník, aj fľašku!

Pediatrická poradňa10.01.2013
Odmieta môj prsník, aj fľašku!

Dobrý deň!
Mám 8-mesačného chlapčeka. Doteraz som ho kojila, ale už moje mliečko odmieta, nechce ho ani z fľašky. Tak som mu dala zopárkrát obyčajné mlieko, alebo kozie. Mám pocit, že ho z neho zapeká, má zápchu. Takže ideme skúšať pokračovacie mliečko.

A tak by som sa chcela spýtať, či mám rátať s tým, že tieto problémy bude mať aj neskôr, alebo to bolo len pre to, že som mu kravské mlieko nasadila priskoro? Možem mu skorým nasadením kravského mlieka nejako ublížiť?
Ďakujem.

Veronika, Solčany

Dobrý deň,
problémy so stolicou mohli byť spôsobené kravským či kozím mliekom, tieto obe mlieka nie sú vhodné pre takéto dieťa aspoň do 1 roka, kozie mlieko nemá oproti kravskému výhodu. 8-mesačnému dieťaťu je možné už pridať do stravy kravské mlieko, ale naozaj opatrne, iba v malom množstve a postupne, nie naraz a v takom množstve. Bielkovina kravského mlieka je pre dieťa ťažká a náročná.

Pokračovacie mlieko je ideálne, na to, či sa problémy so zápchou vyskytnú aj neskôr, neviem odpovedať, skôr asi nie, alebo ich vieme ovplyvniť správnou stravou. Na otázku, či môžete dieťatku ublížiť kravským mliekom ste si v podstate odpovedala sama, pretože ste sa na vlastnej koži presvedčili, že dieťatko ho netolerovalo a črevný trakt nepracoval tak, ako by mal, naozaj počkajte ešte aspoň 2 – 4 mesiace. Alebo mu môžete svoje odstriekané mlieko pridať do stravy.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa