Radka, Ziar nad Hronom: Kedy sa vlastne dieťa očkuje?

Pediatrická poradňa02.10.2016
Radka, Ziar nad Hronom: Kedy sa vlastne dieťa očkuje?
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať, na konci septembra mala dcéra 5 rokov a boli sme zavolané na 5 ročnú kontrolu a očkovali nás do nožičky. Neočkuje sa až v 6 roku? Dcéra má od vtedy vysoké horúčky. Ďakujem za odpoveď.

Radka, Ziar nad Hronom

Dobrý deň,
čas a typ povinného očkovania si môžete overiť na stránke Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, v sekcii očkovanie, očkovací kalendár. Vo veku dosiahnutých 5 rokov sa realizuje prvé preočkovanie chorôb Záškrt, Tetanus, Čierny kašeľ, Detská obrna. Preočkovanie detí proti týmto chorobám je povinné a vykonáva sa dvoma dávkami tetravalentnej očkovacej látky so zníženým obsahom antigénov. Prvé preočkovanie sa vykonáva v 6. roku života dieťaťa, druhé preočkovanie v 13. roku života.

Dcérka bola teda očkovaná správne. Zvýšená teplota môže byť reakciou na očkovanie, býva však iba pár dní bez akejkoľvek známky iného ochorenia. Alebo sa zhodou okolností u dcéry rozvíja iné horúčkovité ochorenie. Dieťa sledujte, teplotu liečte symptomaticky a ak bude trvať dlhšie, navštívte svoju detskú lekárku.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa