Ria, Haniska pri Košiciach: Synček nechce jesť normálnu stravu

Pediatrická poradňa09.05.2016
Ria, Haniska pri Košiciach: Synček nechce jesť normálnu stravu

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, čo mám robiť, ak môj synček nechce jesť normálnu stravu. Synček má 20 mesiacov a papá pokračujúce mlieko Sunar Complex 3, chlebík ale len čistý nechce s ničím natrieť, makovnik, orechovnik, škoricovnik, jogurt ale len asi dva za týždeň, bebe keksíky, čajík a vodu. Tak toto je všetko a nič iné nechce, ani si do úst nedá nič, odmieta všetko. Viete mi niečo poradiť? Alebo mám sa obrátiť na lekárov? Keď bol menší, papal aj kasičky, aj výživy a aj zemiačiky. A teraz už nič. Za vašu odpoveď veľmi pekne ďakujem

Ria, Haniska pri Košiciach


Dobrý deň,
neviem ako došiel syn k jedlám ako makovník, orechovník a škoricovník, bebe keksíky. Pokiaľ dieťa nepapá poriadnu stravu, nemá mať tušenia o existencii takýchto sladkých dobrôt. Ja samozrejme tiež ako uvedomelá dospelá osoba si radšej vyberiem mäkučký a šťavnatý makovník ako chlieb s maslom. Ale ja ako dospelá osoba mám rozum a preto viem, že si radšej dám celozrnný či špaldový chlebík so zeleninou. Dieťa rozum nemá, a preto ho zaňho musíme mať my dospelí, a preto šup šup vyhodiť všetky dobroty doma a prejsť na zdravú stravu.

Že ju nechce? No vrátiť v čase sa nám zrejme už nepodarí a zbabrané ťažko napraviť, ale postupne sa vám to môže podariť. Píšete, že papal kašičky a výživy, ale nepíšete, že papal mäsko, zeleninu a ovocie, a dokým to nepapal, tak nemal papať kašičky a výživky. Ani makovníky a bebe keksíky. Je pred vami ťažký boj, no dá sa vyhrať, pekne postupne nahradiť sladké potraviny zdravými a dúfam, že jogurt mu dávate iba biely. Lekár vám podľa môjho názoru nepomôže, no niektorý vám iba menej otvorene ako ja povie, že to nevadí, že z toho vyrastie, no podľa mňa to tak trocha vadí.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa