Ružena, Prievidza: Syn sa denne sťažuje na bolesti brucha

Pediatrická poradňa14.01.2017
Ružena, Prievidza: Syn sa denne sťažuje na bolesti brucha

Syn (6 rokov) sa denne sťažuje na bolesti brucha v oblasti pupka, občas sa v noci zobudí na bolesť. Alergiu na potraviny nemá žiadnu, glukóza bola na hranici. Kompletné alergologické vyšetrenie je negatívne. Aj kompletné vyšetrenie stolice na parazity bolo negatívne.

Syn má veľký apetít, má adiposidas 37 kg v 6 rokoch. Aj sonografia bola negatívna. Prosím Vás pani doktorka, čo máme ešte urobiť? Bolesti už má dávno, tak zo 2 roky, ak nie skorej, len nič nepovedal, vždy si ľahol od babätka na brucho, tlak mu zrejme zmierňuje bolesť. Ďakujem za odpoved.

Ružena, Prievidza


Dobrý deň,
myslím, že bolesti sú psychologického charakteru. Organickú príčinu tam lekári nenašli. Sama vidíte, že ste absolvovali vyšetrenia a všetky výsledky sú ok, bolesti pretrvávajú podľa vašich slov už dosť dlho, ak by sa jednalo o niečo vážne, syn by to dva roky nevydržal a trval by na riešení. Odporúčala by som vám návštevu u detského psychológa a aj redukciu hmotnosti – prechod na zdravšiu verziu jedál a denne nejaký šport aspoň pol hodinka, ak už nie šport tak aspoň minimálna prechádzka na čerstvom vzduchu.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa