Simona, Senica: Môžem dávať na noc bábätku mliečnu kašu?

Pediatrická poradňa25.06.2014
Simona, Senica: Môžem dávať na noc bábätku mliečnu kašu?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na prvé príkrmy. Máme 3,5 mesiaca a od ukončeného 4 mesiaca ideme dávať príkrmy, nakoľko od 4 týždňa sme na umelom mliečku Beba. Chcem sa opýtať, či môžem dávať na noc bábätku mliečnu kašu (prvá kaša Hami obilno-mliečna)? Je to správna kasa? Musí ju bábätko papať lyžičkou, alebo môžem spraviť aj redšiu do fľaštičky? Budíme sa cca 2-3 krát v noci. Ďakujem za odpoveď.

Simona, Senica

Dobrý deň,
môžete dávať bábätku na noc mliečnu kašu. Ak dieťatko pije mliečko Beba od Nestlé, ako prvú kašu by som uprednostnila rovnakú značku od rovnakého výrobcu a to kašu Nestlé Mliečna kaša – Moja prvá kaša. A to preto, že dieťatko je zvyknuté na toto mliečko a ono tvorí základ kaše. Ako prvú kašu by som odporúčala mliečnu kašu a nie obilno-mliečnu kašu, a takisto kašu bez ovocných príchutí. Neskôr zavediete do jedálnička aj ďalšie druhy kaše.
Dieťatko by malo prvé príkrmy papať lyžičkou, ak nie je schopné papať lyžičkou, ešte by sa malo s prvými príkrmami chvíľku počkať, ale môžete mu spraviť aj redšiu kašu do fľaše.

Myslím, že vaším cieľom je zasýtiť bábätko na noc, ale môj názor je taký, že bábätko sa nebudí preto, že je hladné, ale preto, že jeho organizmus je ešte nezrelý spať dlhšie, nebuďte prekvapená, ak sa vám dieťa aj po podaní kaše na večeru zobudí v noci 2 krát.
Ja osobne ako prvý príkrm preferujem zeleninku, nevravím, že kaša je zlá voľba, ale môj názor je, že treba začať zeleninkou, aby si na ňu dieťatko zvyklo a považovalo ju za základ stravy, keďže ňou začíname prikrmovať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa