Slávka, Pača: Syn mi padá na jednu stranu

Pediatrická poradňa11.05.2017
Slávka, Pača: Syn mi padá na jednu stranu

Dobrý deň pani doktorka,
mám neskutočný strach, malý ma dva rôčky, narodil sa predčasne v 34 tt. Všetko bolo v poriadku, neskôr sa zistilo, že mu jedna strana hlávky padá do jednej strany. Fyzioterapeutka povedala, že je to spôsobené tým, že mal v brušku hlávku na jednu stranu, neskôr sa to opakovalo tak, že ak začal chodiť, zase mu padla, ale už celou váhou išiel do boku, reagoval na všetko, len to mal ako keby zaseknuté.

Neurologička zistila, že ma strašne málo železa až pod hranicou a je anemický, mali nam robiť eeg vyšetrenie, no malý sa jej zdal, že je v poriadku, tak nám to nerobila. Strašne sa bojím, čo to može byť, včera sa nám to stalo zase, potom ho to prešlo. Naša neurologička nerobí, až v pondelok, ja by som sa opýtala, ake vyšetrenia mám žiadať, pretože si budem stáť na svojom, aby ho komplet vyšetrili, čo to sposobuje.

Slávka, Pača

Dobrý deň,
v prvom rade netreba panikáriť, ale pokojne vyriešiť situáciu. V prvom rade sa pozhovárajte s obvodnou lekárkou, ona môže zrealizovať nejaké krvné testy, a ona vás zrejme odošle na neurológiu, tam už ste dispenzarizovaní, dieťa by mal vyšetriť neurológ, jeho reflexy, reakcie a prípadne pridať eeg vyšetrenie a zobrazovacie vyšetrenie mozgu. Ja by som sa pohla týmto smerom a potom uvidíte, čo prinesú výsledky vyšetrení.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa