Slávka, Ružomberok: Od narodenia dcérka len grcká

Pediatrická poradňa05.01.2015
Slávka, Ružomberok: Od narodenia dcérka len grcká
Dobrý deň,
mám 4-mesačnú dcérku, od narodenia mala problém s grckaním, lekárka jej predpísala Nutrilon AR, ale ten jej spôsobuje veľké problémy s vyprázdňovaním. Už som to aj jej niekoľko krát povedala, že nepomáhajú ani probiotiká, len akosi ma neakceptuje. Aké UM by som si mala kúpiť, aby sme tento problém vyriešili? Keď naša lekárka si len stále o svojom hovorí: Nič nie je lepšie ako Nutrilon" Ďakujem

Slávka, Ružomberok


Dobrý deň,

otázka ohľadom výberu druhu umelého mlieka sa tu neustále opakuje a ja vám zopakujem to isté, čo aj mamičkám pred vami. Kúpte si umelé mlieko, aké len chcete. Neexistuje univerzálne umelé mlieko vhodné pre všetky deti rovnako, niektorým vyhovuje také, druhým zasa iné. Ale najdrahšie neznamená najlepšie. Často krát som počula od mamičiek práve opak – že to lacnejšie mlieko dieťatko papalo bez akýchkoľvek problémov.

Kľudne kúpte aj jednoduchú mliečnu formulu, nemusí to byť antirefluxné mlieko. Neviem, ako veľmi vás grckanie trápi, ale do pol roka veku dieťaťa je grckanie prirodzené a nemusí sa liečiť, zavedú sa iba režimové opatrenia a tento čas grckania jednoducho prečkáme. Od 6 mesiacov, či dokonca aj skôr už dieťatko papá aj tuhú stravu a tráviaci trakt zas o čosi vyspel a grckanie ustupuje. Alebo sa do mliečka pridáva zahusťovadle na báze karubínu, svätojánskeho chleba. Môžete skúsiť aj Nutrilon Comfort. Alebo sa vráťte k mlieku, ktoré pila pred AR mliekom a&nbs p;to jej nespôsobovalo problémy. Existuje aj možnosť mlieko pripraviť z dvoch druhov mlieka v pomere 1:1, či inom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa