Ako si poradiť so zamotanými vlasmi

Poradňa krásy a štýlu07.06.2011
Ako si poradiť so zamotanými vlasmi

Dobrý deň, vždy som túžila po dlhých vlasoch... Teraz, keď ich konečne mám, neviem si s nimi rady, už zopár mesiacov. Po každom umytí sa mi neskutočne zamotajú, musím ich rozčesávať hodinu. Nielen po umytí, ale aj ráno, keď vstanem mám na hlave niekoľko veľkých chuchvalcov vlasov aj napriek tomu, že večer pred spaním som ich poctivo rozčesala... Keď si nebodaj zapletiem vrkoč a večer vlasy rozpustím začínajú pripomínať dready.. Majú hrozný sklon sa zamotávať a už ma naozaj nebaví tráviť toľko času ich rozčesávaním, ale teraz je mi ich ľúto ostrihať... Mám ich cca pod prsia a sú veľmi husté, takže je to naozaj zdĺhavé.

Používam rôzne špeciálne šampóny na dlhé vlasy, proti štiepeniu končekov, kondicionéry, masky, balzamy... Nič nezaberá, resp. málo... Keby som nepoužila kondicionér a balzam, mohla by som sa s rozčesaním úplne rozlúčiť...

Ďalším problémom je, je moje vlasy sú hrozne jemné a rýchlo sa mastia. Umývam ich každý druhý deň, ale ak by som ich chcela mať pekné stále, mohla by som ich umývať aj každý, pretože už 12 hodín po umytí vidno na ofine a pri korienkoch že sa mastia... Vedeli by ste mi niečo poradiť? Pomohlo by im zafarbenie alebo niečo? Ďakujem

Kristína, Bratislava

Pokiaľ máte jemné vlasy, stálo by za to zvážiť ich dĺžku. Nemusíte ich skracovať radikálne. Stačí dĺžka, ktorú si pohodlne dáte do copu. Dá sa to aj rôzne variovať. Problém je totiž v tom, že jemné vlasy, keď sú dlhšie tak sa zvyknú chovať presne tak, ako opisujete.

Pokiaľ ale trváte na dlhých vlasoch, musíte sa zmieriť s tým, že to prinesie svoju daň v podobe každodenného umývania, investícií do veľmi kvalitných prípravkov proti štiepeniu končekov, na výživu vlasov. Keďže máte jemné vlasy, vyvarujte sa prípravkov na olejovej báze.

Zabudnite aj na predsudok, že každodenné umývanie ničí vlasy. Nie je to tak. Žijeme v dobe, keď sme vystavení smogu, klimatizovanému vzduchu, prachu a iným nepriaznivým vplyvom. Preto je každodenné umývanie vlasov úplne v poriadku. Zvoliť si ale musíte adekvátny šampón a následne aj masku na vlasy. Ideálne by bolo siahnuť po profesionálnej vlasovej kozmetike, ktorú vám odporučí kaderník. Nespoliehajte sa na rôzne reklamy, príp. šampóny na dlhé vlasy, pretože aj dlhé vlasy môžu mať rôznu kvalitu (hrubé, jemné, kučeravé...).

Tiež by som vám poradil, aby ste si nechali ofinu vyrásť, aby mastenie nebolo hneď vidno. Farba ani melír váš problém nevyriešia, v dnešnej dobe sú totiž už tak šetrné, že v podstate nezmenia správanie vašich vlasov.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa