Ako zakryť make-upom zväčšené póry

Poradňa krásy a štýlu14.04.2011
Ako zakryť make-upom zväčšené póry

Ktorý make up si mám kúpiť, aby mi dobre sadol na tvár? Mám 43 rokov a na tvári veľké póry, takže mám problém naniesť si efektne make up na moju tvár, skôr si s ním zvýrazním póry na tvári a špičku nosa mám väčšinou veľmi vysušenú. Teraz mám kúpený Loreal s omladzujúcim účinkom. Vďaka za odpoveď.

Tonka, Trnava

Veľké či zväčšené póry sa zvyknú s vekom zhoršovať, za čo čiastočne môže znížená elasticita pokožky. Dôležité je mať ale na mysli, že make up je už len posledná bodka v úprave.

So zväčšenými pórmi treba bojovať zvýšenou starostlivosťou a výberom vhodnej kozmetiky. Pokiaľ ste zbadali zväčšené póry v tomto období, možno ste používali príliš mastné a nevhodné krémy. V letnom období by ste sa mali skôr poobzerať po ľahkých hydratačných a fluidných krémoch. V zime by ste tiež mali používať hydratačné krémy. Neverte fámam, že voda z týchto krémov vám zamrzne v póroch.

Ďalším krokom, ktorý by ste mali zvážiť je chemický peeling. Pri viac invazívnom zásahu treba vyhľadať lekára - dermatológa. V jemnejšej forme vám ho spravia aj v kozmetickom salóne. Princíp chemického peelingu spočíva v aplikácii ovocných kyselín, ktoré zlupujú vrchnú vrstvu kože. Tým sa pleť dobre vyrovná a stiahnu sa póry. Po ošetrení vám kozmetička odporučí aj ďalšiu starostlivosť. Myslite na to, že by vaša pokožka nemala prísť do styku so slnečným žiarením.

Okrem toho nezabúdajte aj na pravidelné návštevy u kozmetičky, ktorá vám pleť vyčistí.

Čo sa týka make upu, používajte jemné krycie fluidné make upy. Najlepšie by bolo vyskúšať viacero vzoriek, aby ste vedeli, ktorý vám sedí najlepšie.

Pokiaľ chcete od problému veľkých pórov odpútať pozornosť, skúste zvýrazniť oči, pery alebo líca. Celkovo však myslite na to, že komunikačná vzdialenosť medzi ľuďmi je cca 50 cm, a teda vaše póry nie sú také viditeľné, ako keď sa na seba pozeráte pri líčení do zväčšujúceho zrkadla.

 

 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa