Anna, Bratislava: Zafarbí mi henna šediny?

Poradňa krásy a štýlu21.10.2013
Anna, Bratislava: Zafarbí mi henna šediny?
Dobrý deň,
prosím Vás o radu čo s mojími dlhými vlasmi. Mám 30 rokov a viac ako 50 percent šedivých vlasov. Kvoli šediveniu som si v 21 rokoch začala farbiť vlasy na čierno (pôvodná farba bola tmavohnedá), ale čím väčší podiel mám šedín, tým viac vidno výrasty.

A kedže mi rýchlo rastú vlasy, musím dofarbovať veľmi často, snažím sa max. raz za mesiac, ale to potom veľmi vidno tie výrasty. Momentálne mi vlasy začali aj dosť vypadávať, tak uvažujem nad väčšou zmenou. Neviem či si vlasy nechať zosvetliť a prejsť na nejaký svetlejší odtieň hnedej, na ktorom nebudú výrasty také výrazné ako na čiernej, alebo si ponechať čiernu a farbiť hennou.

Avšak to som v minulosti skúšala, ale prvé farbenie nebolo dosť výrazné, tak som sa vrátila k chemickej farbe. Je možné, aby mi henna zafarbila aj šediny? Je to komplikovaný stav šediny, čierna farba a ešte aj vypadávanie a nerada by som si to ešte zhoršila. Vopred ďakujem za každú radu.


Anna, Bratislava

Dobrý deň Anna,
najvhodnejšie pre Vaše vlasy by bolo prejsť na prirodzenejší odtieň farby, t.j. tmavšiu alebo aj svetlejšiu hnedú farbu. V tomto prípade by odrasty a šediny neboli tak viditeľné, ako pri čiernej farbe vlasov. Vlasy Vám môžu vypadávať z rôznych príčin, môže to byť aj jesenným obdobím, kedy vypadávanie vlasov pociťuje väčšina ľudí. Odporučila by som Vám ampulky s panthenolom na vypadávanie vlasov, ktoré sú bežne dostupné v každej lekárni. Vhodné je užívať aj vitamíny v tomto období.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa