Buďte výnimka a spravte si z kučeravých vlasov prednosť

Poradňa krásy a štýlu21.10.2011
Buďte výnimka a spravte si z kučeravých vlasov prednosť

Dobrý deň. Mám oválnu tvár s väčším čelom a kučeravé vlasy. Mojím problémom je práve to nešťastné čelo. Pred pár rokmi som nosila aj ofinu, vtedy som si však vlasy žehlila, aby to nevyzeralo zle (vyžehlená ofina, kučeravé vlasy).

V súčasnosti som si nechala ofinu dorásť, začala som oceňovať svoje kučery a chcela by som nejakú radu na to moje čelo. Ako inak sa dá zamaskovať vysoké čelo, keď si nechcem dať ofinu? Vopred ďakujem za odpoveď.

Soňa, Bratislava 

Toto je klasický prípad, keď niečo nejde veľmi dokopy - oválna tvár a kučeravé vlasy. Ako ste si to vyskúšali, ide to žehlením vlasov, pretože na kučeravé vlasy spraviť ofinu je náročné. Chce to naozaj dobrý strih.

So svojimi vlasmi máte viacero možností. Môžete si dať spraviť tzv. „otočenú trvalú" - mechanicky si necháte v kaderníctve jemne vyrovnať vlasy. Vlasy nikdy nebudú úplne rovné, ale budú menej kučeravé. Treba na ne spraviť dobrý strih aj s ofinou.

Druhá možnosť je pre vás, podľa toho čo píšete, asi prijateľnejšia. Nechajte si kučeravé vlasy a poraďte sa s dobrým kaderníkom o strihu, ktorý by bol adekvátny. Vyberte si odborníka, ktorý má skúsenosti so strihaním kučeravých vlasov. Pretože mokrý kučeravý vlas sa dobre strihá, ale keď vyschne, tak môže skočiť aj o dva centimetre.

Mám pocit, že dnes má veľa žien rovné vlasy, byť výnimka a spraviť si z kučeravých vlasov prednosť je veľmi pekné. Párkrát do roka, pri nejakej príležitosti, si ich potom môžete nechať vyžehliť a budete stredobodom pozornosti.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa