Clip-in: Akých chýb sa ženy dopúšťajú

Poradňa krásy a štýlu02.09.2011
Clip-in: Akých chýb sa ženy dopúšťajú

Začala som si farbiť vlasy na blond a neskôr som si zakúpila vlasy clip-in a moje vlasy sa začali lámať a dosť sa aj skrátili. Chcela by som sa opýtať, či to môže byť tými clip-in vlasmi alebo farbením a poradiť ako tomu predísť. Ďakujem

Maria, Trenčín

Clip-in ani farbenie by na vypadávanie a lámanie vlasov nemali mať vplyv. Nevhodné zaobchádzanie s clip-in by ale mohlo poškodiť vlasy. Ak ich zle používate, môžete si porušiť vlasy v blízkosti korienka a vlasy môžu padať a lámať sa.

Mnoho žien robí chybu, že si najprv do vlasov vsunie clip-in a až potom vlasy fúkajú. Tak neprimerane zaťažujú svoje vlasy. Clip-in by sa teda mali vyfúkať zvlášť a aj vlasy by ste mali zvlášť vyfúkať. Až následne vkladajte clip-in do vlasov. Snažte sa vyhýbať častému tupírovaniu vlasov.

Taktiež sa nezabudnite o svoje vlasy starať. Základnú výbavu tvorí šampón a maska. Rad Absolut Repair od L´Oréal Professionnel pomáha reštrukturalizovať vlasové vlákno. Rovnako svoje vlasy chráňte aj pri fúkaní či žehlení termoaktívnymi krémami (napr. Ciment Thermique od Kérastase).

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa