Čo by ste mali vedieť o predlžovaní vlasov

Poradňa krásy a štýlu07.04.2011
Čo by ste mali vedieť o predlžovaní vlasov

Uvažujem o predĺžení svojich vlasov. Počula som rôzne názory a videla pár žien, na ktorých bolo už z diaľky vidieť, že majú vlasy prirobené a vyzeralo to umelo. Tomu by som sa chcela vyhnúť. Je pravda, že sa vlasy predlžovaním ničia? Svoje vlasy mám celkom zdravé, ale pred rokom som sa nechala ostrihať a teraz by som chcela mať opäť dlhšie vlasy.

Nikola, Žilina

Pokiaľ ide o kvalitnú prácu s kvalitnými vlasmi, o ktoré sa budete starať tak, ako Vám odporučí kaderník, vlasy si nezničíte. Jediným problémom môže byť, že cibuľka vlasu bude viac zaťažená nadpojenými vlasmi. Ale nemalo by to spôsobiť masívne vypadávanie vlasov.

Ak ste sa rozhodli nechať si napojiť vlasy nastálo a nie používať tzv. clip in metódu (vlasy v trsoch sa dajú kedykoľvek odpojiť), určite nešetrite. Kvalitná práca a kvalitné vlasy budú vašou pýchou.

Určite sa poobzerajte po tzv. európskych vlasoch. Vietnamské alebo čínske sú síce lacnejšie, ale pre väčšinu Sloveniek nevhodné. Majú totiž inú kvalitu. Preto, ak netúžite po umelom efekte nadpojených vlasov, ale skôr po prirodzenom vzhľade, priplaťte si.

Kvalitné vlasy možno farbiť i melírovať. Treba byť ale obozretný pri takých činnostiach ako napríklad sauna alebo solárium. Pokiaľ by mali prísť vlasy do styku s chlórovanou vodou, tak ich chráňte gumičkou a čiapkou.

Čo sa týka starostlivosti, pokiaľ ide o kvalitné vlasy a kvalitnú prácu, je možné používať šampón, na ktorý ste zvyknutá. Najlepšie je, ale poradiť sa s kaderníkom, ktorý Vám vlasy nadpojí. K dispozícii sú aj špeciálne kefy.

Vo všeobecnosti platí, že ženy s nadpojenými vlasmi sa o ne podvedome aj viac starajú. Preto by nemalo dôjsť k poškodeniu. Určite sa ale spoľahnite na kaderníka, ktorý má v tomto smere dosť skúseností i dobrých referencií. Videl a zažil som totiž pár zákazníčok s neodborne predĺženými vlasmi, ktoré sa nijako nedali upraviť, pretože nadpájané vlasy nekorešpondovali s kvalitou pôvodných vlasov.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa