Denné líčenie pre 16-ročnú

Poradňa krásy a štýlu23.05.2012
Denné líčenie pre 16-ročnú
Dobrý deň, mám 16 rokov a chcem sa opýtať aké denné líčenie by ste mi odporučili. Mám pomerne okrúhlu tvár, tmavohnedé vlasy ale svetlú pleť. Doteraz som nepoužívala make up, pretože som to nepotrebovala. Myslíte, že by som ho mala začať používať? Bojím sa totiž, že sa mi po ňom zhorší pleť. Ďakujem

Dnešné moderné produkty, ktoré ponúka kozmetický priemysel, ponúkajú množstvo pozitív. Pokiaľ siahnete po vhodnej kozmetike, zhoršenia pleti sa báť nemusíte. Nenapísali ste, aký typ pleti máte, či skôr suchú alebo naopak mastnú. Najprv si musíte ujasniť tento fakt. Veľa dievčat vo vašom veku siaha po make upe a robí dve základné chyby: nesprávny odtieň - zväčša tmavší, a nanášajú si ho príliš veľa.

Cieľom make upu by malo byť zvýraznenie pekných čŕt, nie úplne nová tvár. Ak ste sa doteraz nelíčili, odporúčam vám začať veľmi pomaly a postupne. Skôr ako po make upe, môžete siahnuť po tónovacom kréme, prípadne môžete vyskúšať novinku tzv. BB krém, ktorý jemne tónuje i kryje a zároveň pleť hydratuje. Aby ste zbytočne nekupovali make up, ktorý vám nesadne, odporúčal by som vám poradiť sa s kozmetičkou prípadne s vizážistkou, ktorá vašu pleť zhodnotí a poradí vám.

Pri nanášaní make-upu postupujte systémom akoby ste kreslili slniečko. To znamená začnite v stredne nosa a lúčovito po stupujte ku krajom. Rozotierajte až ku korienkom vlasov. Make up či tónovací krém nanášajte vždy po menších dávakach.

Čo sa týka ďalšej úpravy, určite zájdite za kozmetičkou, ktorá vám upraví obočie.

Na denné nosenie by som vám v rámci líčenia očí odporučil iba jemné pastelové tiene, veľmi pekne a prirodzene pôsobia aj odtiene hnedej. Nezabúdajte na maskaru. Na ústa potom stačí jemný lesk na pery, alebo rúž. Pokiaľ chcete staviť na výraznejšie líčenie, vyberte si, či zvýraznite oči alebo ústa. Vždy dajte prednosť iba jednému.

Vzhľadom k tomu, že sa blíži leto, odporúčal by som vám na denné líčenie hlavne maskaru a lesk na pery. Budete vyzerať prirodzene a zároveň sviežo.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa