Eva, Bánovce: Ako vhodne zosvetľovať už farbené vlasy?

Poradňa krásy a štýlu07.05.2013
Eva, Bánovce: Ako vhodne zosvetľovať už farbené vlasy?

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám stredne tmavohnedé vlasy a zafarbila som si ich na ryšavo. Bola som u kaderníčky, myslela som, že vie čo robí a že s výsledkom budem spokojná. No bohužiaľ. Chcela som krásne žiarivú svetlú farbu na vlasy, no mám ich také tmavé, ryšavá ani moc nevynikla. Iba na slnku sa mi vlasy odrážajú do ryšava.

Chcem sa opýtať, či by bolo vhodné si vlasy zosvetliť a následne naniesť ryšavú farbu alebo by to bolo pre vlasy veľká záťaž? Nechcem si zničiť vlasy. Ako by mi chytil zosvetľovač na farbené vlasy ryšavej farby? Alebo postupným farbením ryšavej dosiahnem bledšie farby? Ďakujem pekne za radu, naozaj už neviem čo ďalej...

Eva, Bánovce nad Bebravou


Dobrý deň Eva,
to ako sa Vám vlasy zničia po zosvetľovaní závisí od toho, aká je kvalita vašich vlasov. Existuje buď táto možnosť zosvetlenia vlasov, pričom následne by ste si museli naniesť oxidačnú farbu, aby vlasy chytili požadovaný odtieň. Pri nanesení zosvetľovača totiž vlasy chytia rôzne odtiene. Ďalšou možnosťou je premelírovať vlasy, aby boli svetlejšie. Postupným farbením vlasov ryšavou farbou svetlejšiu nedosiahnete, pretože farba farbu nezosvetlí. Je treba vybrať si jednu z týchto dvoch možností.


Dominika Bujdáková Hairstylist

 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa