Kristína, Banská Bystrica: Po depilácii sa vyhádžem

Poradňa krásy a štýlu02.09.2013
Kristína, Banská Bystrica: Po depilácii sa vyhádžem

Dobrý deň,
mám 13 rokov a chcela by som sa vás spýtať, čo mám robiť. Vždy, keď si depilujem nohy, mám na nich strašné vyrážky. Potom sa mi tvoria chrastičky. Prosím Vás, vedeli by ste mi na to niečo poradiť?

V minulosti, keď som sa depilovala, nikdy sa mi toto nestalo. A mám ešte jednu otázku. Na chrbte mi vyrastajú tmavé a dlhé chlpy. Ako by som si ich mohla odstrániť? Ďakujem.

Kristína, Banská Bystrica

Dobrý deň,
vyskúšajte inú formu depilácie, napr.voskom, cukrovou pastou, prípadne laserom alebo IPL. Pravdepodobne ide o zarastanie chĺpkov, ktoré môže byť spôsobené tým, že chĺpky sa depiláciou steňšujú a potom sa neprerazia všetkými vrstvami kože, ale ostanú v podkoží. Taktiež môžu byť problémom hlboké korienky. Po depilácii je vždy preto potrebné pokožku ošetriť ukľudňujúcim prípravkom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa