Má farbenie vlasov vplyv na ich vypadávanie?

Poradňa krásy a štýlu07.09.2011
Má farbenie vlasov vplyv na ich vypadávanie?

Dobrý deň, mám prefarbené vlasy na čierno približne šesťkrát. Pôvodná farba mojich vlasov je svetlo hnedá až špinavá blond. Chcela by som, aby pri odrastaní nebolo vidieť veľký rozdiel. Ako by som si mohla zosvetliť vlasy čo najneškodnejšie? Chcela by som na to melír, ale neviem ako by to vyzeralo. Nechcem, aby vyšla farba na žlto alebo oranžovo.

A ešte by som sa chcela opýtať či každomesačné dofarbovanie vlasov čiernym šampónom vlasom veľmi škodí, lebo mám pocit, že mi veľmi vypadávajú. Ďakujem za Vašu radu

Gabika, Trenčín

Hneď na úvod zodpoviem otázku na to, že chcete byť blond. Keďže máte momentálne čierne vlasy, bude musieť najprv kaderník túto farbu „vymyť". Menej skúsení sa spoliehajú na melír, ale na trhu existuje aj prášok (napr. Efassor), ktorý spolu s horúcou vodou vymyje farbu oveľa šetrnejšie, ako keby ste si dali vlasy zosvetľovať melírom.

Obávam sa však, že fáze červených či oranžových tónov sa nevyhnete. Pri zosvetľovaní totiž vystúpia do popredia základné pigmenty. A tie v prípade tmavších tónov hrajú do ryšava. Až keď sa farba stiahne do bledého základu, môže na ňu kaderník naniesť farbu. Treba však k tomu pristupovať veľmi citlivo, pretože nie každý môže byť platinová blondínka.

V prvom rade by som vám odporučil návštevu profesionálneho kaderníka, najlepšie podľa referencií, ktorý vám čiernu farbu vymyje a zároveň poradí aj s cieľovou farbou.

Nemyslím si, že by za vypadávaním vlasov bolo farbenie čiernym šampónom každý mesiac. Nemalo by to mať na to vplyv. Nezabúdajte ale, že kým vlasy pri korienkoch tónujete šampónom po prvý raz, odrastené vlasy v dĺžkach a koncoch farbíte už niekoľký raz po sebe. To má za následok, že sa šampón v týchto miestach zafixuje a bude sa správať ako farba.

Príčiny prečo vám vypadávajú vlasy môžu byť rôzne. Od subjektívneho pocitu (tmavé vlasy sú viac viditeľné na hrebeni), až po vážnejší vnútorný problém. Za normálne sa považuje, ak vám denne vypadne 70 - 150 vlasov. Ak nájdete na hrebeni viac vlasov ako zvyčajne, zájdite za odborníkom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa