Martina, Bytča: Vidno mi cez vlasy pokožku hlavy

Poradňa krásy a štýlu05.06.2013
Martina, Bytča: Vidno mi cez vlasy pokožku hlavy

Dobrý deň,
odmalička som mala dlhé, kučeravé vlasy po pás, zdravé lesklé. Také, po akých každá žena túži. Ale to, čo mám teraz sa nedá ani vlasmi nazvať, úplne preriednuté páperie a vidno mi aj pokožku hlavy. Vlasy nemôžem nosiť rozpustené, pretože mám len tri švisty, ktoré mi visia a lysiny. Presne také, ako keď sa kurča vyliahne. Nemám už ani sebavedomie, vyhýbam sa ľuďom a väčšinou som doma. Kedysi som si aj poplakala, ale teraz už len chodím ako múmia. V mojich 28. rokoch doslova prestávam žiť, len existujem.

Vyskúšala som všetko, nehovoriac koľko peňazí som do vlasov investovala. Vyskúšala som lopúchovú a žihľavovú vodu, revalid, dona hair, forcapil, marbo, všetky možné aktivátory na podporu a rast vlasov, kofeinové šampóny a spreje, masky, staré rady našich babičiek ako vajcové zábaly a iné blbosti, biohar, platur 39, panthenol, zinok, železo, dokonca som sa dočítala, že keď sa budem hrať s nechtami na rukách, že mi začnú rásť vlasy, lebo sú tam akupunktúrne body na rast vlasov. No ak by to bola pravda, tak by som sa už dávno na nich obesila, také by boli dlhé.

Dedičné to tiež nie je, lebo matka aj otec majú husté vlasy. Užívala som osem rokov HAK, tomu som pripisovala príčinu, ale štítnu žľazu mám v poriadku, ako aj krvný obraz - ten je ukážkový. Gynekológiu mám výbornú, tak isto gastrológia, testosterón v norme. Tak sa pýtam, čo mám ešte robiť? Momentálne chodím na fototerapiu, niekomu pomôže, niekomu nie, a používam sprej neocapil.

A idem na trichológiu, aj keď v tomto všetkom som už pesimista. Najviac ma vedia potešiť články, keď sa nejaká žena sťažuje, že má husté vlasy a nevie ako sa má ostrihať, lebo má rozštiepené končeky. Alebo má vraj zničené vlasy, lebo bola čiernovlasá a tri roky si odfarbovala vlasy. To je trocha vyšinuté. Vlasy sú korunou krásy, treba ich rozmaznávať a starať sa o ne, ale to si človek uvedomí, až keď to pominie - ako sa hovorí: "Až keď stratíš, zistíš čo si mal."

Martina, Bytča


Dobrý deň Martina,
stav vlasov vo veľkej miere ovplyvňuje Váš život, tzn. ak sa stalo niečo príliš stresujúce vo vašom živote, ako napr. strata blízkeho a podobne, je pravdepodobné že to ovplyvnilo vypadnutie vlasov. Najdôležitejšie je nepripúšťať si pesimizmus, pretože ten nepôsobí dobre všeobecne, ale hlavne aj na stav vlasov.

Ako možné riešenie by som Vám odporučila novinku od Kérastase Densifique. Výskum Kérastase ukázal, že ľudia majú tzv. spiace vačky. Život v korienkoch vlasov aj po ich vypadnutí je stále vďaka kmeňovým bunkám, no je potrebné dať im impulz na rast. Ampule Densifique obsahujú molekulu Stemoxidine, ktorá dokáže tento vačok opäť zaktivovať a vďaka tomu prebudí život v kmeňových bunkách a vlas vyrastie. Za 3 mesiace sa takto dokáže obnoviť až 1700 vlasov.


Kristína Hantáková, Hairstylist

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa