Na svoju svadbu sa budem líčiť SAMA

Poradňa krásy a štýlu09.06.2011
Na svoju svadbu sa budem líčiť SAMA

Dobrý deň! Potrebovala by som poradiť v oblasti líčenia. Plánujem sa to totiž sama líčiť na svoju svadbu. Nemám problém s líčením očí, ich tieňovaním čo sa týka farby podľa typológie tváre. Skôr by ma zaujímalo, s akou kozmetikou pracujete vy odborníci, aby mi make-up vydržal celú noc a aby sa dôkladne zakryli všetky nedostatky pleti. Ja mám mastnú pleť a rozšírené póry, používam krém a make-up Vichy na nedokonalosti pleti. No v priebehu dňa sa opäť začnem lesknúť.

Prosím Vás poraďte mi postupnosť svadobného líčenia, aby bol dokonalý výsledok a to s tým, aký dávate podklad, aký make-up (či sa jedná pri mojej pleti o roztierateľný, alebo tuhý), aký púder (sypký, alebo kompaktný) a aké značky by som mohla použiť. Uvedomujem si, že sa jedná od drahšiu kozmetiku. Záleží mi však na tom, aby líčenie vydržalo celú noc a taktiež aby sa mi nerozmazávali očné tiene. Zvykne sa mi z nich robiť počas dňa čiarka na očnom viečku. Za odpoveď Vám veeľmi pekne ďakujem! S pozdravom

Katka, Prešov

Výber make upu veľmi záleží od typu pleti. Ak máte čistú pleť, stačí aj tekutý make up, pokiaľ bojujete s nečistotami, rozšírenými pórmi či mastnou pleťou, skúste sa poobzerať po tuhom make upe (napr. Panstick od Max Factor). Ten vytvorí efekt „jednoliatej" pleti. Zafixovať by sa mal sypkým púdrom. Do kabelky na svadbu si už ale potom zoberte kompaktný púder. Pretože ako píšete, máte mastnú pleť, budete sa potiť, raz za čas si preto bude nutné prepudrovať nos či líca, aby ste sa neleskli. Dajte si však pozor, aby to neboli veľké nánosy, pretože tým, že budete mať tuhý make up, s veľkými nánosmi kompaktného púdru, by to bolo veľmi viditeľné.

Niekoľko týždňov pred svadbou by som vám odporučil poriadne sa o svoju pokožku starať. To znamená chodiť na čistenie ku kozmetičke, dávať si hydratačné a sťahovacie masky, prípadne skúste aj nejakú vitamínovú kúru.

Pleť by mala byť svieža a napnutá, aby ste na svadbu použili čo najmenej make upu. Očné tiene by mali byť skôr svetlejšie, aby nevesta vyzerala dobre. O čiarkach v očnicovom oblúku, kde sa držia očné tiene, som sa podrobnejšie rozpísal v jednej zo svojich poradní. V skratke vám môžem odporučiť použitie rôznych podkladov pod očný make up (tzv. primer, v dobrej cene ho nájdete napríklad v Pupa). Usádzanie očných tieňov v ryhách však môže byť spôsobené aj tvarom oka.

Do kabelky si okrem kompaktného púdru nezabudnite pribaliť aj lesk na pery. Myslite na to, že sa budete veľa bozkávať, budete piť aj jesť, takže táto drobnosť vám spraví veľkú službu. Čo sa týka vizážistických trikov, aby ste odpútali pozornosť od mastnej a nečistej pleti, skúste použiť umelé mihalnice - samozrejme tak, aby to malo prirodzený efekt a tiež líčka. Líčkami dokážete veľmi veľa zachrániť a odpútať pozornosť.

Nie je reálne, aby vám make up vydržal celú noc. Určite budete musieť ísť pár krát za noc na toaletu prepudrovať sa, alebo skorigovať make up. Píšete, že na svadobnom make upe nechcete šetriť. Viem, že sa hovorilo, že Kate Middleton sa líčila na svoju svadbu sama, ale tomu sa dá naozaj iba ťažko uveriť. Môže to byť pravda iba čiastočne, určite mala po ruke vizážistov, ktorí dohliadli na to, aby Kate vyzerala v tento deň naozaj dokonale. Preto by som vám aj ja odporučil návštevu vizážistu. Nielenže budete mať make up od profesionálna, ale navyše budete aj pokojnejšia.

Myslite na to, že stresu pred svadbou i vo svadobný deň si ešte užijete dosť. A určite nestojíte o to, aby vás znervóznila aj taká maličkosť, akou je nanášanie linky. Preto sa nechajte rozmaznať. Pred svadobným dňom určite absolvujte skúšku make upu. Je to dôležité a budete tak mať svoj make up pod kontrolou. Ak sa aj napriek tomu chcete líčiť sama, tak aj tak navštívte vizážistu, aby ste spolu vedeli vybrať vhodnú kozmetiku.

Keďže nepoznám vás ani vašu pleť, nechcem sem písať množstvo značiek vhodnej kozmetiky, pretože vám nemusia sadnúť a zbytočne to zaťaží váš rozpočet. Skúsený vizážista by vám mal poradiť to, čo naozaj budete v daný deň potrebovať. A vyberie pre vás aj ideálny odtieň.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa