Náš tip: Aby očné tiene držali dlhšie

Poradňa krásy a štýlu06.04.2011
Náš tip: Aby očné tiene držali dlhšie

Každý deň sa pred odchodom do práce nalíčim. Make-up vyzerá pár hodín dobre, ale na konci pracovného dňa mám očné tiene akoby zliate do jedného a usadené v ryhách očného viečka. Skúšala som si pred nanesením očných tieňov dať make-up a zapudrovať. Efekt to však nemalo. Je problém v očných tieňoch? Nekupujem si príliš lacné, ale ani drahé.

Erika, Bratislava

Váš problém môže byť spôsobený očnými tieňmi, ale zároveň aj mastnejšou pokožkou v oblasti očí, ktorá po určitom čase „zleje" tiene do jedného. Ak používate očný krém, určite sa ho nevzdávajte. Postup, ktorý ste zvolili, teda make-up a prepudrovať je jednou z možností, vo Vašom prípade sa to však neosvedčilo. Skúste sa preto v obchode poobzerať po očnej báze (tzv. primer), ktorý Vaše viečka pripraví na očný make-up. Zaručí, že tiene vydržia dlhšie. Primer môžete kúpiť v špecializovaných obchodoch na make-up, alebo v niektorých parfumériách. Počítajte však s tým, že ako použijete takúto fixačnú podkladovú bázu a nanesiete na ňu tiene, tak tie budú intenzívnejšie a sýtejšie.

Čo sa týka očných tieňov, odporúčal by som vyskúšať viacero značiek, aby ste vedeli, ktorá Vám sedí najviac. Vyhýbajte sa mastným očným tieňom. Určite sa neoplatí šetriť, myslite na to, že túto kozmetiku nanášate na oči, ktoré sú citlivé.

Pokiaľ nechcete triafať naslepo využite možnosť testerov, aby ste videli, ako tiene vyzerajú na očiach. Prípadne sa nechajte nalíčiť vizážistkou alebo kozmetičkou. Pokiaľ aj naďalej budete mať problém s usádzaním očných tieňov v ryhách, pravdepodobne sa to deje kvôli tvaru oka. Nebudete tak vedieť úplne eliminovať tento efekt. Ak sa však budete držať mojich rád, mali by Vám očné tiene vydržať na viečkach dlhšie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa