Návody: Ako oživiť svoje vlasy

Poradňa krásy a štýlu22.02.2012
Návody: Ako oživiť svoje vlasy

Mám 15 rokov a veľmi suché jemné vlasy, farbím si ich načierno a niekedy som si ich aj žehlila, nevedeli by ste mi poradiť čo s nimi? Ako ich oživiť, čo mám používať aby boli zdravšie? Mám používať domáce masky, alebo nejaké kúry? Ďakujem

Kristína, Trenčín

Suché vlasy sú matné, drsné na dotyk a ľahko sa lámu. Môžu byť výsledkom nešetrného žehlenia, či fúkania horúcim vzduchom, prípadne nesprávneho farbenia, nebodaj trvalej.

Ste mladá a toto je výborný čas na to, aby ste získali správne návyky starostlivosti o vlasy. Začnite výberom kvalitného šampónu a masky. Pomôcť by vám mohol kaderník, ktorý vaše vlasy analyzuje. Dobrá vlasová kozmetika, aj tá profesionálna, začína byť cenovo dostupná. Len si treba dobre vybrať, pretože ani najdrahší šampón, pokiaľ je nevhodne zvolený na daný typ vlasu, nespraví zázraky.

Jemným vlasom pristanú kratšie strihy, pokiaľ sú vlasy dlhšie pôsobia, že ich je málo. Určite preto navštívte kadernícky salón a poraďte sa o vhodnom strihu.

Najmä teraz v zime sa vybavte aj nejakým olejčekom, ktorý budete v prípade potreby vtierať do vlasov. Siahnuť môžete napríklad po Mythic Oil od L´Oréal Professionnel, ale existujú aj lacnejšie varianty. Treba si len vybrať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa