Ostali vám jazvy po akné? Poradíme vám, ako ich zamaskovať

Poradňa krásy a štýlu01.11.2011
Ostali vám jazvy po akné? Poradíme vám, ako ich zamaskovať

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ako mám aspoň z časti zakryť jazvy po akné. Mám 20 rokov a neviem čo by som s tým mala robiť. Viem, že to zrejme nepôjde úplne, ale možno by ste mi poradili nejakú vhodnú kozmetiku. Ďakujem

Martina, Malacky 

Na úvod vás možno sklamem, ale verím, že nakoniec aj poradím. Jazvy po akné sa make-upom zakryť nedajú. Budú vždy vidieť. Niektorí vizážisti radia akoby vtlačiť do týchto jaziev tuhý make up. Riskujete však, že budete mať tvár ako masku, navyše upozorníte, že chcete niečo zakryť.

Od problému môžete odpútať pozornosť. A to buď vytieňovaním nosa, výraznými očami alebo perami. Nikdy však nie líčkami, pretože to je ďalšia vrstva na make up a problém zvýrazní.

Ak chcete problém zmierniť, obráťte sa na dermatológa. Existuje mechanický píling tváre, ktorý funguje. Nevytvorí to dokonalú novú pokožku, neodstráni to všetky jazvy ale minimalizuje ich. Našetrite si preto peniaze a investujte do renomovanej kliniky, kde vám to spravia. Je to lepšie, ako neustále investície do kozmetických prípravkov či už masiek alebo pílingov - ktoré ani zďaleka nebudú mať taký efekt.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa