Pri česaní sa mi strašne lámu vlasy

Poradňa krásy a štýlu19.10.2012
Pri česaní sa mi strašne lámu vlasy

Mám 20 r. mám vlasy na vrchu hlavy mastné končeky suché, rozštiepené a lámu sa mi. Tie mastné vlasy sa dajú vyriešiť  umývaním každý deň, ale neviem ako sa starať o tie končeky. Na oblečení si nachádzam odlámané kúsky svojich vlasov, taktiež keď sa češem lámu sa mi vlasy. Čo sa s tým dá robiť? Čítala som že bezfarebná Hena je dobrá na vlasy.

Lucia Baráthová, Kalinkovo


V prvom rade by ste mali navštíviť kaderníka a nechať si podstrihnúť vlasy. Následne siahnite po vlasovej kozmetike, ktorá je presne určená na váš problém. Napríklad šampón Cristalliste od Kérastase výborne rieši problém dlhších vlasov, ktoré majú mastné korienky a suché dĺžky a konce.

Lenže samotný šampón nestačí, pretože ten vlasy očistí, a vy ich potrebujete aj vyživiť. Siahnite po maske, ktorú budete používať po každom umývaní. Ľahký balzam vo vašom prípade zrejme stačiť nebude. Ak máte dĺžky a konce veľmi suché, zaobstarajte si výživnejšiu masku. Tú vtierajte iba do dĺžok a koncov, nikdy nie na korienky. Pokiaľ máte pocit suchých vlasov aj počas dňa, vybavte sa sérom alebo olejom na vlasy. Ideálny je napríklad Mythic Oil od L´Oréal Professionnel, alebo Elixir Ultime od Kérastase, ktorý je navyše už aj vo verzii pre jemné vlasy. Stačí votrieť do vlasov pár kvapiek a budú hebké a vyživené. Poraďte sa so svojím kaderníkom aj o výbere vhodného hrebeňa a kefy na vlasy.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa