Rady ako správne postupovať pri úprave obočia

Poradňa krásy a štýlu10.10.2011
Rady ako správne postupovať pri úprave obočia

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, ako správne namaľovať obočie, alebo akou metódou sa dá vylepšiť? Mám ho svetlé a nerovnomerné. Ďakujem

Erika, Košice

Na určenie správnej dĺžky obočia by ste si mali zobrať dva štetce. Koniec jedného z nich priložte k špičke nosa, rúčka štetca by mala byť priložená k vnútornému kútiku oka. Druhý štetec priložte k špičke nosa a rúčku veďte smerom hornej časti ucha. Tak zistíte ideálnu dĺžku obočia.

Čo sa týka tvaru, skúste si obočie pomyselne rozdeliť na tri tretiny. Dve tretiny od oka by mali smerovať hore a posledná by mala smerovať dole.

Hrúbka by zase mala byť daná v pomere - začiatok obočia 2/3 a koniec obočia 1/3 - čiže obočie sa zužuje.

Jednou z možností ako si upraviť obočie je ceruzka. Ide však o náročnejší spôsob, pretože potrebujete v ruke cvik a obočie si v podstate kreslíte na pokožku, čo nemusí vyzerať pekne. Preto odporúčam skôr používať očný tieň. Naneste malú bodku na začiatok obočia a vatovou tyčinkou jemne vytieňujte obočie dostratena.

Druhý spôsob vyzerá na prvý pohľad veľmi jednoducho, ale je celkom efektný. Ide o vyčesanie obočia bezfarebnou maskarou, ktorá ho sčeše do jednej línie a obočie vyzerá lesklé a upravené.

Existuje aj spôsob dokreslenia obočia očnou linkou, ale na to už je naozaj potrebná prax.

Medzi trvalejšie úpravy patrí napríklad tetovanie, prípadne tzv. čiarkovanie obočia. V tomto prípade je ale nutné, aby ste sa zmierili s tým, že či už pôjdete na ples alebo na plaváreň, vaše obočie bude stále rovnako vyzerať.

Menej invazívny spôsob je farbenie obočia u kozmetičky. Tu chcem ale podotknúť, aby ste si dali nafarbiť chĺpky na obočí a nie pokožku, pretože neraz je vidno ženy s takouto úpravou obočia, ktorá vyzerá neprirodzene.

Čo sa týka farby, dnes už záleží na vás. To, čo sa vám páči a čo vám pristane, budete aj rada nosiť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa