Ruky o vás prezradia veľa! Tipy a rady ako sa o ne starať

Poradňa krásy a štýlu21.12.2011
Ruky o vás prezradia veľa! Tipy a rady ako sa o ne starať

Veľmi si obhrýzam nechty. Nie je to pekné, ale neviem sa tohto zlozvyku zbaviť. Vedeli by ste mi poradiť ako sa o nechty starať? Ďakujem

Petra, Prešov

Ruky o vás prezradia veľa, pretože sú vystavené pohľadom, rovnako ako tvár. Keď niekomu pri zoznamovaní podáte ruku, už z prvého dotyku sa dá zistiť, či je pestovaná alebo nie. Vyžadujú si preto podobnú starostlivosť ako pleť. A zvláštnu pozornosť by ste mali venovať aj nechtom.

Zaraďte do svojho "beauty" rituálu pravidelné krémovanie rúk, najmä teraz v zime vám za to budú ruky veľmi vďačné. Na okolie nechtov zase použite výživné olejčeky. Sú dostať už za veľmi prijateľné ceny. Manikúra by mala byť samozrejmosťou.

Neupravené nechty a zádery nie sú najlepšou vizitkou. Základná starostlivosť spočíva vo vytvarovaní nechta. O jeho dĺžke rozhodujete vy, ale vzhľadom na to, že si nechty obryzávate na začiatok ich budete mať asi kratšie. Nechty pilujte vždy v jednom smere zo stredu von. Nechtovú kožtičku môžete upraviť buď strihaním (ale v tomto prípade si dajte pozor, aby ste sa neporanili a nezaniesli infekciu), alebo zatláčaním (vyhýbajte sa kovovým špachtličkám, lepšie poslúžia drevené alebo umelé).

Následne si môžete nechty nalakovať. Všeobecne sa odporúča použiť najprv podkladový priesvitný lak, potom farebný lak a zafixovať to môžete jednou vrstvou priesvitného laku. Pokiaľ vás trápia lámavé nechty, môžete ako podkladový lak použiť tzv. kalciový lak. Všeobecne dbajte na to, aby ste nenanášali príliš veľa laku. Nalakované nechty by vás mohli odradiť od obhrýzania nechtov.

Alebo by ste mohli vyskúšať aj ďalší spôsob - a to umelé nechty. Do tých sa vám bude naozaj ťažko hrýzť. Môže sa však stať, že si namiesto toho budete ohrýzať kožu okolo nich.

Obávam sa, že váš zlozvyk budete musieť zvládnuť najmä pomocou pevnej vôle. Pokiaľ sa však budete o svoje ruky starať a uvidíte prvé výsledky, pôjde to určite ľahšie.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa