Simona, Trenčín: Začali sa mi robiť "vyležaniny na hlave"

Poradňa krásy a štýlu24.05.2013
Simona, Trenčín: Začali sa mi robiť "vyležaniny na hlave"

Dobrý deň,
potrebovala by som radu pre moje vlasy. Spozorovala som to asi tak pred rokom a pol. Z ničoho nič sa mi začali robiť "vyležaniny na hlave". Vlasy sú na tom mieste nepekne pokrútené a vidno až kožu. A aj keď si vlasy vyfúkam, po niekoľkých hodinách sú tu tieto otrasné vyležaniny zas.

Už som zúfalá, skúšala som aj vyhladzujúce šampóny a masky na vlasy, no pomohli len velmi krátkodobo, po 2-3 hodinách to tu bolo zas. Naviac takéto prípravky pre môj tip vlasov nie je ani vhodný. Sama mám veľmi jemné vlasy a po použítí týchto prípravkov ešte jemnejšie. Tupírovanie síce tento problém vyrieši, no tiež nie na dlho a samozrejme vlasy poškodzuje. Spozorovala som, že mi po ňom oveľa viac vlasy vypadávajú.

Samozrejme, prosila som aj o radu kaderníka, no ten mi poradil ostrihať vlasy na veľmi krátko. V minulosti som však podobný účes vyskúšala a viem, že mi nepristane. A tiež by som nechcela prísť o pekné dlhé vlasy. Za pomoc a radu vopred ďakujem.

Simona, Trenčín

Dobrý deň Simona,
v prvom rade by ste mali prestať používať masku na vlasy, pretože pre Váš typ vlasov je nevhodná. Je pre Vás príliš ťažká, tzn. vlasy zaťaží alebo zamastí. Pre Vás je vhodný len balzam pre starostlivosť o vlasy, ktorý je vyvinutý špeciálne na Váš typ vlasov. Vhodné by bolo vyskúšať kúru na vlasy, ktorá vlas zvnútra vyplní keratínom, a tak bude pevnejší a tvarovatelnejší. Kvalitná kúra je Redken Chemistry systém, ktorá dokáže vlas spevniť. Vhodné je opakovať ju každé 2-3 mesiace.

Kristína Hantáková, Hairstylist

 

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa