Suché vlasy a "zaručená vlasová kozmetika z kuchyne"

Poradňa krásy a štýlu05.07.2011
Suché vlasy a "zaručená vlasová kozmetika z kuchyne"

Dobrý deň, chcem sa Vás spýtať, čo by ste mi poradili na suché vlasy (zábal, prípadne niečo, čo si viem doma vytvoriť). Používam kvalitnú kozmetiku na vlasy, ale chcela by som vyskúšať niečo iné, niečo čo mi poradí odborník.

Vierka, Trenčín

Svojim zákazníčkam radím, aby pomaly začali upúšťať od „zaručených domácich rád našich materí". Je to preto, lebo naše prababky žili v dobe čistejšieho životného prostredia a tiež tak veľmi chemicky nezaťažovali svoje vlasy. Mnohé z nich si ich nikdy nefarbili, nefénovali, nežehlili...

Produkty, ktoré ponúka trh, sú určené na konkrétne problémy a obsahujú zložky, ktoré sú namiešané na mieru danému problému či typu vlasového vlákna. Určite ste už aj vy počuli napríklad o vtieraní olivového oleja do vlasov. Ten vám však môže vaše vlasy zaťažiť a hlavne nerieši konkrétny problém. Preto som za používanie profesionálnej vlasovej kozmetiky.

Píšete, že máte suché vlasy. Tie sa vyznačujú tým, že sú matné, drsné na dotyk a ľahko sa lámu. Môžu byť výsledkom dlhodobého nešetrného sušenia a fúkania horúcim vzduchom, prípadne nesprávneho farbenia či trvalej.

V prvom rade nikdy nezabudnite používať základnú starostlivosť v zložení šampón a kondicionér resp. maska na vlasy. Mali by ste siahnuť po výživnej vlasovej kozmetike. Z tej profesionálnej by som vám odporučil rad Absolut Repair od L´Oréal Professionnel, ktorý obsahuje okrem šampónu a masky aj olej. S vašim problémom by vám mohol pomôcť aj rad Nutritive od Kérastase Paris. Základnú starostlivosť by ste potom mohli doplniť napríklad sérom Elixir Ultime. Ide o zmes olejov, ktoré výborne vyživia vlasy a zároveň ich nezaťažia.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa