Trápi aj vás mastná T-zóna? Poradíme vám

Poradňa krásy a štýlu19.04.2011
Trápi aj vás mastná T-zóna? Poradíme vám

Dobrý deň, rada by som poprosila o radu v oblasti T-zóny, strašne sa mi hlavne v lete mastí čelo a aj keď som už vyskúšala aj zmatňujúci make-up nezabral. Už neviem čo by bolo správne.

Mám typ zmiešanej pokožky a aj keď používam výhradne len mne vyhovujúcu kozmetiku, aj tak mám pocit, že sa mi nadmerne potí pokožka v oblasti zvanej T-zóna, hlavne čelo. Veď koniec koncov posúďte sami. Ďakujem za radu

Beatriss, Levice

Zmiešaný typ pleti - teda pleť so suchými a mastnými miestami (tzv. T-zónou - čelo, nos a brada) je najviac rozšírený typ pleti v strednej Európe a teda aj na Slovensku.

Čiastočne si to niektoré ženy spôsobujú nevhodnou starostlivosťou o pleť (nanášanie krému iba na niektorých bodoch tváre, vynechávanie bočných strán, premasťovanie čela, nosa atď.). Najdôležitejšie je, dostať pleť do „normálu".

Rozdiel medzi T-zónou a ostatnými časťami tváre riešte dvoma rozdielnymi krémami a maskami. Suché časti tváre potrebujú viac hydratovať a T-zóna zasa zmatňovať.

S T-zónou si výborne poradia produkty Normaderm od Vichy. Zaobstarajte si hĺbkovo čistiaci gél a tonikum. To vám bude stačiť. Po ošetrení T-zóny ju treba hydratovať krémom. Určite ju nevysúšajte, pretože môže zareagovať zvýšeným premasťovaním. Toto by vám malo pomôcť.

Čo sa týka make upu, kým sa vám pleť neupraví, skúste používať kompaktný alebo sypký púder. Pokiaľ vám chýba pocit mať na tvári make up, môžete skúsiť rozjasňovač alebo korekčnú tyčinku, ktorú nanesiete iba na určité miesta a rozotriete.

V kabelke by ste mali so sebou nosiť aj obrúsky na odmastenie, ktoré sa dajú zohnať za veľmi prijateľné ceny. Tie vám pomôžu s lesklým a príliš mastným čelom, ale aj nosom či bradou.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa