Tu zistíte PRAVDU! Ničia sa vlasy častým umývaním?

Poradňa krásy a štýlu28.02.2012
Tu zistíte PRAVDU! Ničia sa vlasy častým umývaním?

Dobrý deň mám problém s mastnými vlasmi, vlastne pri korienkoch sú mastné a na koncoch suché. Umývam si ich v nedeľu, utorok a štvrtok. Hneď na druhý deň už cítim, že sú mastné. Chcela by som sa spýtať, aký šampón by mi pomohol a ako často si ich mám umývať.

Marcela, Žilina

Mastné vlasy si môžete umývať aj každý deň. Viem, že aj v internetových diskusiách sa objavujú názory, že to tak nie je, že si tým ničíte vlasy a podobne. Ale nie je to tak, pokiaľ si zvolíte kvalitnú vlasovú kozmetiku a tiež si vlasy umývate šetrne (žiadne drhnutie, nepoužívať nechty iba brušká a vylúčite horúcu vodu).

Nezabúdajte, že žijeme v dobe, keď čelí naša pleť i vlasy znečistenému prostrediu. Ak sa k tomu pridá nosenie čiapky či stylingové prípravky, vlasy môžu reagovať zvýšeným mastením.

Po umytí vlasov šampónom naneste od stredu dĺžok až po konce masku alebo balzam. Nebojte sa, že sa vám vlasy budú mastiť, hlavne masku nenanášajte ku korienkom. Na suché končeky v priebehu dňa môžete použiť olejček, vyberajte si však taký, ktorý je vhodný na všetky typy vlasov (napr. Mythic Oil od L´Oréal Professionnel).

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa