Túžim po krásnej, bohatej hrive

Poradňa krásy a štýlu16.02.2012
Túžim po krásnej, bohatej hrive

Dobrý deň! Mám blond vlasy po ramená, sú trošku suchšie takže používam šampón a kondicionér na suché vlasy. Jedenkrát do týždňa si robím regeneračnú masku a jedenkrát do týždňa zábal z olivového oleja na celú noc. Po každom umytí si do koncov votriem špeciálny fluid na rozštiepené konce. Nežehlím si ich, nefénujem si ich, nesťahujem si ich do gumičky a nechávam si ich každé tri mesiace zastrihávať. Používam vitamínové doplnky na vlasy zo zinkom, b komplexom atď. Vo všeobecnosti sa veľmi zdravo stravujem a ešte aj vlasovú kozmetiku mám bio.

Tak už zúfalo prosím pomôžte mi! Nechcú mi rásť už asi 2 roky a neviem, čo ďalej. Je to vôbec možné?

Veronika, Humenné

Podľa toho, čo píšete, tak sa o svoje vlasy staráte naozaj zodpovedne.

To, že vám nerastú vlasy môže byť dané geneticky. Vaše vlasy možno nie sú dostatočné silné, to ako sa otierajú o chrbát a ramená, môže spôsobovať, že sa lámu.

Určite sa nedajte zlákať na rôzne „zaručené" preparáty, vďaka ktorým vlasy porastú jedna radosť. Odporučil by som vám pokračovať v starostlivosti o vlasy, aj keď o olivovom oleji práve nie som úplne presvedčený, či je to to pravé pre vaše vlasy. Skúste siahnuť po vlasových olejoch a maskách, ktoré sú špeciálne určené na suché vlasy. Budete príjemne prekvapená.

Pokiaľ túžite po dlhšej hrive, skúste clip in metódu. Možno oceníte možnosť mať dlhé vlasy vtedy, keď vám to vyhovuje. Určite zájdite za kaderníkom a skúste sa poradiť o strihu. Veľmi pekné variácie sa dajú spraviť aj s polodlhých či kratších vlasov. Dôležité je, aby účes bol dobre upraviteľný aj v domácich podmienkach.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa