Viete, čo chýba vlasom ak nerastú? Odpoveď nájdete tu

Poradňa krásy a štýlu18.07.2011
Viete, čo chýba vlasom ak nerastú? Odpoveď nájdete tu
Chcela by som sa spýtať, prečo mi nerastú vlasy. Takú istú dĺžku mám asi rok, možno aj dva a veľmi ma to hnevá. Chcela by som mať dlhé vlasy. Mám 19 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Nina, Bratislava 

Dôvod, prečo vám nerastú vlasy, je pravdepodobne v nedostatočnej výžive. Môže to byť podmienené geneticky. Narodili ste sa s vlasmi, ktoré nie sú dostatočne silné, nemajú dostatok výživy a tak narastú iba do určitej dĺžky.

Odporučil by som vám preto zamerať sa hlavne na dostatočnú výživu vo forme vitamínov a vhodnej stravy. Nedajte sa zlákať rôznymi „zaručenými" preparátmi, vodičkami či „babskými" radami. Zamerajte sa aj na správne ošetrovanie vlasov.

Už v predošlých poradniach som písal, ako pristupovať k starostlivosti o vlasy. Chápem, že túžite po dlhých vlasoch, ale v prvom rade by vlasy mali byť zdravé a krásne. Pokiaľ si pripadáte stále rovnaká, zájdite k dobrému kaderníkovi a nechajte si spraviť strih, ktorý budete môcť variovať na viacero spôsobov.

Ak túžite po dlhých vlasoch na konkrétnu príležitosť, skúste si ich nechať predĺžiť, či už dlhodobo, alebo pomocou tzv. „clip in" metódy.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa