Vymývanie farby: Ktorý prípravok použiť. Radí odborník

Poradňa krásy a štýlu17.11.2011
Vymývanie farby: Ktorý prípravok použiť. Radí odborník

Dobrý deň, prosím vás o radu. Mám 20 rokov a pôvodne mám vlasy orechovej farby. Približne od 18 rokov som si začala farbiť vlasy, prv zmývateľným šampónom a neskôr som prešla aj na trvácnu farbu - tmavohnedú.

Nedávno ma to však prestalo baviť a už sa mi to ani nepáči a chcela by som prejsť k svojej pôvodnej farbe a tak som si nechala trvácnu farbu odrastať a bola som sa aj kúsok podstrihnúť. Keďže mi však moje vlasy rastú pomaly a vytvárali sa nepekné odrasty, tak som si ich opäť začala farbiť zmývateľným šampónom.

Objavila som však v jednej sieti drogérii produkt, ktorý vraj odstráni všetku farbu z vlasov na pôvodný odtieň a je to vraj šetrné. Chcem sa opýtať, čo si o tom myslíte, či mi to nepoškodí vlasy alebo ako mám postupovať, keď sa chcem vrátiť k pôvodnej farbe (viem však aj, že už nikdy nebudem mať úplne pôvodnú farbu vlasov). Mám vyskúšať ten produkt, je šetrný? Alebo si naďalej farbiť vlasy zmývateľným šampónom, kým mi trvácna farba úplne neodrastie?

Simona, Kežmarok

Na vašom mieste by som nedôveroval prípravku z drogérie, ktorý sľubuje šetrné vymytie farby. Hlavne z dôvodu, že aj keď prípravok vymyje pigment, tak vlas ostáva akoby prázdny a potrebuje tam pigment doplniť, najskôr vo forme farby.

Tzv. vymývanie farby je veľmi náročný proces, takže by som ho určite riešil v profesionálnom kaderníctve. Jedným z najlepších prípravkov na odstránenie nežiadúcej farby z vlasov je Effasor, ktorý sa mieša s horúcou vodou.

Určite si neskúšajte vymývať farbu prípravkom, ktorý sa mieša s oxidantom, veľmi by ste si poškodili vlasy.

Celkovo teda v tomto prípade odporúčam návštevu kaderníka. Tónovací šampón nič nevyrieši, pretože ak ho budete používať dlhodobo, začne sa správať ako farba, zapečatí sa v dĺžkach vlasov.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa