Denisa: Za rok som však pribrala 10 kg

Poradňa zdravého životného štýlu23.03.2016
Denisa: Za rok som však pribrala 10 kg

Ahoj,
som zúfalá. Nikdy som nebola chudá, vždy som mala aj rici, aj cici. Za rok som však pribrala 10 kg, teraz mám 70 kg a 160 cm, čo už je naozaj priveľa. Neviem, čo robiť. Diéty nefungujú. Aj keď schudnem, tak ma bolí brucho a trávenie sa úplne pokazí. Nikdy som nebola športovo nadaná. Nikdy som nešportovala. Posledných pár rokov mám problémy s vyskakujúcim jabĺčkom, ani sama neviem, čo môžem cvičiť a čo nie.

Mám aj spomalenú štítnu žľazu. Čo mám robiť? Potrebujem čierne na bielom, toto sprav, schudneš, ak neschudneš, robíš niečo zle. Ale ja netuším čo. Snažím sa zdravo jesť, mám však sedavé zamestnanie (12 hodín denne pri PC), snažím sa aspoň na prechádzky chodiť, ale som stále unavená. Proste toľko negatívnych faktorov, že naozaj neviem ako ďalej. Nemôžem sa na seba pozerať a v lete chodím vždy v dlhých nohaviciach, lebo tieto šunky sa hanbím dať do sukne Potrebujem po môcť.

Denisa

Ahoj Denisa!
Budeš sa musieť s nejakým typom pohybu nutne spriateliť. Človek dostal do svojho života výbavu svalov, ktoré držia naše telo pohromade a spĺňajú niekoľko dôležitých funkcií. Svaly výrazne pomáhajú pri chudnutí a determinujú stav našej kondície. Preto je veľmi rozumné zamerať sa na kondíciu, či už ako povinnosť, alebo aj cestu ako dosiahnuť vytúženú “formu”. To ako vyzeráme totiž nie je nič iné ako to, akú máme práve kondíciu. Hormonálny systém je spomalený len preto, že sme mu to dovolili.

Ak si nastavíš správny pomer pohybu a výživy, všetko bude fungovať ako hodinky. Ak máš problém zorientovať sa a potrebuješ presný návod, nechaj si zhotoviť jedálny lístok na mieru a tréningový plán. Musíš si vybudovať systém, ktorý ti pomôže zbaviť sa nadváhy a fungovať optimálne. Niečo evidentne nerobíš správne dlhodobo, keďže si za rok nabrala 10 kg. Chyba je však v systéme a nie v jednej drobnosti. Dúfame, že sme ti poradili dostatočne!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa