Sue, Liptovský Mikuláš: Ako sa prestať prejedať?

Poradňa zdravého životného štýlu13.04.2016
Sue, Liptovský Mikuláš: Ako sa prestať prejedať?

Dobrý deň,
prosím vás o radu, ako sa prestať prejedať. Pri výške 167 cm, mám 55 kg, pribrala som 3 kg veľmi rýchlo. Začína mi byť vidno nepríjemné faldíky, podkožný tuk. Pri tom sa pravidelne venujem športu a tancu, počas týždňa mám 4-5 krát pohyb vo fitku, striedanie kardio a posilňovanie.

Snažím sa zdravo stravovať, pravidelne a pestro, ale mávam dni, kedy mi zdravé a pravidelné jedlo nestačí a doháňam to sladkým a slaným, až kým mi nie je zle a privodím si tráviace problémy. Potrebovala by som schudnúť, opäť na 52kg, vtedy som sa cítila najlepšie. Ďakujem.

Sue, Liptovský Mikuláš


Ahoj Sue,
škoda že neuvádzaš vek, dalo by sa jasnejšie vysvetliť príčinu, prečo sú veci tak ako sú. Ak ti jedlo, ktoré konzumuješ nestačí, môže to znamenať, že máš nutričný deficit. To znamená, že niektoré živiny, ktoré telo nevyhnutne potrebuje zrejme v strave nemáš. Museli by sme poznať presný jedálniček, aby sme vedeli, čo to konkrétne môže byť. Je možné, že ako väčšina žien, konzumuješ málo správnych optimálnych tukov vo výžive. Skús si k obedu alebo k večeri dať do šalátu avokádo, používaj maslo (nie rastlinné), smotanu, konzumuj orechy, kokosový tuk. Tuky vo výžive potrebujeme, viac aj zasýtia a na dlhšie, tým pádom nebudeš mať až takú chuť ani kapacitu konzumovať niečo navyše. Držíme ti palce!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa