Zdenka, Bratislava: Musím súrne a rýchlo schudnúť

Poradňa zdravého životného štýlu03.05.2016
Zdenka, Bratislava: Musím súrne a rýchlo schudnúť

Mám 55 rokov a pribrala som behom roka asi 10 kg, keď si dám moju 7-dňovú diétu 5 kg schudnem a za 2 mesiace sú späť. Všetko mi ide do brucha a do pásu, neznášam sa. Mám boľavé nohy z tej nadváhy, a keď sa zohnem už som narobená.

Nemám čas na špeciálne vyváranie, stále som v robote, a keď som hladná, tak bufet a zjem čo majú šaláty, pečivo, sladkosti a v noci musím dať niečo do úst, lebo by som od hladu nezaspala. Nemám maternicu, len vaječníky a snáď aj menopauzu. Prosím, poraďte mi, súrne a rýchlo musím schudnúť. Ďakujem.

Zdenka, Bratislava


Žiadne diéty už nikdy neskúšajte, to je presne ten efekt, ktorý dosiahnete, veľmi rýchlo sa všetko vráti späť. To kam sa tuk ukladá určujú naše predispozície, genetika, hormonálna tvorba. Treba si naštudovať ako zoptimalizovať jedálniček, zvyky, ako zaradiť do stravy správne tuky, mať pod kontrolou príjem sacharidov a mnoho iných detailov, ktoré su k dispozícii napríklad aj v tomto krátkom článku

Kto konzumuje sladkosti, pečivo a iné nezdravé/nevhodné sacharidy, ten sa ozaj nemôže čudovať príbitku hmotnosti, najmä v spojitosti s vekom. Dávajte si pozor na to, čo konzumujete, nie je to len o tom, že nechceme pribrať, ale chceme byť zdraví. Nikto v dnešnej dobe nemá čas, ale dá sa vytvoriť efektívny systém. V práci popri tom môžete konzumovať vybrané druhy orechov, alebo nakrájanú zeleninu - mrkvu, paradajku, papriku, uhorku. Rýchlo nechcite nič, všetko trvácne ide pomaly a je to dlhodobá drina. Držíme palce. Viac faktov nájdete u nás na stránke.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa