Zuzka, Poprad: Priberiem z tukovej stravy?

Poradňa zdravého životného štýlu22.04.2016
Zuzka, Poprad: Priberiem z tukovej stravy?

Ahojte,
preferujete tzv. tukovú stravu. Ja som sa na ňu pýtala vo fitku, kde mi povedali, že keď chce človek fičať na tukoch, musí mať mega tréningy, aby tie kalórie spálil a z tukov svaly nerastú, že obyčajná baba by skôr pribrala. Je to pravda?

Zuzka, Poprad

No to je zaujímavé, akých odborníkov vo fitku mali? Určite takých, ktorí vedia do detailu všetko o ketónoch, ketogénnej strave, a preto si radšej vyberajú sacharidy, ktoré zaručia rast, ale akurát brušnej dutiny, alebo celkovej tukovej vrstvy. Ak sa o niečo zaujímaš, určite sa nepýtaj kadekoho, koho ani nepoznáš a všetci, ktorí so športom síce robia, môžu mať len veľmi povrchné informácie, ako je to podľa všetkého v tomto prípade.

Pozri si aj zahraničných autorov téz, alebo štúdie o ketónoch ako zdrojoch energie, naštuduj si princípy konzumácie tukov. Tu vôbec nejde o to, jesť IBA tuky, v žiadnom prípade. Svaly budú rásť vždy najmä z kvalitných proteínov, o ktorých si sa ani nezmienila v otázke. Tu je v pomere dôležitá konzumácia sacharidov versus tukov. Na našom webe nájdeš všetky relevantné informácie prečo je nutné mať v strave tuky a čo to v konečnom dôsledku do detailu znamená. Ak ide o stravu, výživu a životosprávu, nikdy sa neuspokoj s povrchnými reakciami známych, ale naštuduj si odborné informácie v plnom rozsahu a v plnej hĺbke.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa