Ako schudnúť ak nemôžem veľa športovať! Mám astmu...

Poradňa zdravej výživy26.11.2009
Ako schudnúť ak nemôžem veľa športovať! Mám astmu...

Dobrý deň. Chcem sa spýtať ako najrýchlejšie schudnem, keď nemôžem veľa športovať, pretože mám astmu? Ďakujem za radu a odpoveď.

Ingrid, Poprad

Kto chce chudnúť rýchlo, nech s týmto procesom ani nezačína. Redukcia hmotnosti je pre bežcov na dlhé trate. Tak rýchlo ako si telo postupne zvyšovalo hmotnosť a vyrábalo zásoby energie, podobne rýchlo musí o nich aj prísť. Keď ste pribrali zo dňa na deň, potom aj schudnete tak rýchlo. Ale ak to nie je váš prípad, dajte telu jeho čas.

Ďalší moment chudnutia je pohybová záťaž. Pri chudnutí nie je dôležitá kvantita, ale kvalita telesnej záťaže. Neodporúča sa vysoká záťaž. Stačí ak telu doprajete denné aérobne zaťaženie do strednej intenzity zaťaženia, ktoré budete tolerovať. Spôsob športu je na vás. Ideálne bude ak sa doňho nebudete siliť, ale stane sa zároveň aj vaším hobby. V tom prípade vám zaručujem, že budete s vašou hmotnosťou spokojná. Ale kedy to bude...to naozaj neviem predpovedať. Určite to nejaký mesiac potrvá.

Na vašom mieste by som skonzultovala otázku redukcie hmotnosti s interným lekárom, ktorý môže jeho benefit posúdiť z hľadiska vášho zdravotného stavu. Pri rozvoji obezity by som uvažovala aj o ovplyvnení hmotnosti medikamentami, keďže obezita váš zdravotný stav len skomplikuje.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa