Angelika, Pezinok: Prečo mám také nafúknuté brucho?

Poradňa zdravej výživy25.09.2014
Angelika, Pezinok: Prečo mám také nafúknuté brucho?

Dobrý deň,
mám 12 rokov 162 cm a 50 kg. Moja kamarátka má 12 rokov, 50 kg a 164 cm .No ona je veľmi štíhla vo všetkých partiách. Ale ja, mám dosť velké brucho a príde mi, že mám postavu jabĺčka. Ale ja som už dostala menštruáciu a ona nie, može to nejak súvisieť?

Akými cvikmi a jedálničkom by sa dalo schudnúť v oblasti brucha? A ešte by som sa chcela spýtať, čo spôsobuje nafúknté brucho. Rodičia tvrdia, že som ho ako malá mala dosť často nafúknuté. U mňa to, zrejme, nespôsobuje mlieko, z dôvodu, že ho často nepijem, pretože mám potom bolesti brucha. Zrejme alergiu na laktózu.

Angelika, Pezinok

Pri parametroch, ktoré uvádzaš určite tvoje brucho nie je až také veľké, ako si myslíš. Môže byť, že tvoja postava má sklon k ukladaniu prebytočného tuku do oblasti bruška. Nie je to však zdravotný problém, skôr kozmetický. Stačí si vyzbrojiť šatník vecami, ktoré tvojmu typu postavy vyhovujú. Najlepšie zabrániš neželanému zväčšovaniu bruška tým, že nevytvoríš telu príležitosť hromadiť si tukové zásoby.

To znamená, jedz málo sladkých a mastných jedál. V tvojom veku by som vyzdvihla úplné obmedzenie slaných pochutín, jedál typu Mc Donald a kolových nápojov. Tiež je dôležité správne si rozvrhnúť príjem potravy s čo najväčším objemom do dopoludňajších hodín. Na večer sa snaž konzumovať ľahké bielkovinové pokrmy prípadne zeleninu a piť čistú vodu prípadne nesladený čaj. Nezabúdaj, že korekcia postavy si niekedy vyžaduje väčšie úsilie ako redukcia hmotnosti. Ide o dlhodobý proces s komplexnou zmenou stravovacích a pohybových opatrení. Dôležité je vydržať a dobré zvyky uchovať na celý život.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa