Bez pŕs, bez bokov a s narastajúcim bruchom... Čo robiť?

Poradňa zdravej výživy06.05.2010
Bez pŕs, bez bokov a s narastajúcim bruchom... Čo robiť?

Dobrý večer. Mám 37 r., 164 cm a moja váha mi ukazuje 48 kg (u susedky digitálna 52 kg) po 21 mes. po pôrode.

V podstate som chudá, s chlapčenskou postavou bez pŕs a bokov. Strašne rada jem a veľa. Podľa BMI mám podváhu.

Moja otázka by bola, či mám taký dobrý metabolizmus, alebo nejakú pásomnicu, alebo je to geneticky dané?

A ešte sa chcem opýtať, čo by som mala zo svojej stravy vylúčiť, resp. niečo pridať kvôli neustále sa zväčšujúcemu bruchu?

Stále dojčím, celý deň som na nohách, pravdou je, že nejako cielene sa mi cvičiť nechce. Keď môžem, korčuľujem a bicyklujem /momentálne vozím syna/.

Za odpoveď veľmi pekne ďakujem! Janina

Janina, Sobrance

Vo vašom prípade by som o parazitárnom ochorení neuvažovala. Postihnutý človek napr. pásomnicou chradne, je slabý, vyčerpaný.Podľa toho, čo ste mi opísali, pri vašom dennom fyzickom výkone vám ochorenie týmto parazitom naozaj nehrozí. Buďte pokojná.

A zväčšujúce sa bruško... to trápi zvlášť v jari mnoho žien. Počas zimných mesiacov sa nám zvýšil apetít a nemali sme príležitosť si sledovať krivky tela v teplom zimnom oblečení. Navyše podkožný tuk slúžil ako veľmi dobrý termoregulátor. Postupne ako zhadzujeme vrstvy oblečenia, všímame si, čo sme si to vyrobili na jednotlivých častiach nášho tela. Vaše zväčšujúce sa bruško nie je nič iné ako nahromadené zásoby podkožného zimného tuku.

Redukčný režim vo vašom prípade naozaj nie je nutný, keďže máte pomerne nízku hmotnosť.

Preto jediný možný spôsob bude cielené cvičenie na oblasť brušných svalov. Netreba podávať nadľudské výkony. Chce to len kúsok prekonať lenivosť a zvyknúť si na pár brušákov denne.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa