Binka, Bratislava: Ako ignorovať vlčí hlad?

Poradňa zdravej výživy20.03.2013
Binka, Bratislava: Ako ignorovať vlčí hlad?

Krásny deň,
rada by som si nechala poradiť. Chcela by som schudnúť 10 kg, cvičím skoro každý deň ráno nalačno cca 10 minút (drepy, brušáky a pod.), cca 1 x do týždňa idem na tanečnú lekciu.

Počas dňa v pohode vydržím sa stravovať zdravo a menšie porcie, večeriam okolo 19:00, chodím neskoro spať a o 22:00 ma prepadne veľký hlad? Mám sa ho snažiť ignorovať, alebo niečím zahnať? Čo odporúčate? Ďalší môj problém je intolerancia na laktózu...aké potraviny mi odporúčate jesť pri diéte? Ďakujem za rady.

Binka, Bratislava


Vlčie nočné hlady je lepšie ignorovať, prípadne ak netrpíte nadváhou, vám odporúčam zajesť nejaký druh zeleniny prípadne málo kalorický pokrm. A čo sa týka laktózovej intolerancie, nekonzumujte mlieko. Sójové mlieko sa zdá byť vhodnou náhradou, ale je to tiež prísne individuálne. Mliečne výrobky si tiež dávkujte podľa vlastnej tolerancie. Niekto konzumuje bez problémov jogurty, acidofilné produkty a niekto nie. Stravovanie pri laktózovej intolerancii je prísne individuálne a riadi sa toleranciou zo strany pacienta.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa