Celulitída nespí! Vyčkáva na vhodnú chvíľu Vášho prehrešku...

Poradňa zdravej výživy17.03.2010
Celulitída nespí! Vyčkáva na vhodnú chvíľu Vášho prehrešku...

Ako predísť celulitíde?

Mám 29 rokov, som štíhlej postavy, ale trápi ma, že si cez leto nemôžem obliecť krátke nohavice a dokonca mám so seba zlý pocit aj v plavkách. Používala som aj krémy, aj bahno na celulitídu a stále mám pocit, že tam je :( Ďakujem

Martina, Nitra

Boj s celulitídou je veľmi dlhý. Je pri ňom dôležité diétne stravovanie, dostatok vhodne zvoleného pohybu a samozrejme pomocné fyzikálne metódy.

Pri stravovaní je dôležité vynechanie sladkostí a vyprážaných jedál. To úplne stačí. Veľa spraví dodržiavanie pitného režimu.

Zo športov odporúčam aqua aerobic, prípadne plávanie. Nie sú vhodné športy, pri ktorých dochádza k otrasom, skôr tie kde sa telo pohybuje plynule.

A čo sa týka fyzikálnych procedúr, tak niektoré ste už vyskúšali... vhodné je tiež masírovanie, saunovanie. Tieto postupy by som odporúčala absolvovať pod dohľadom odborníka, napr. v rámci rehabilitácie.

Ak sa uvedeným spôsobom nedosiahne požadovaný efekt, možné riešenie môže byť aj v odstránení celulitídy ultrazvukom. Ak sa však rozhodnete pre tento spôsob, odporúčam vám prediskutovať jeho možné riziká s vaším odborným lekárom. Je vhodné pred týmto zákrokom podstúpiť základne vyšetrenia, niektoré krvné testy, aby ste sa zbytočne nevystavovali minimálnemu možnému riziku poškodenia zdravia.

Pri dostavení sa výsledkov liečby by ste nemali skončiť so zabehnutým spôsobom života. Celulitída totiž nespí, vyčkáva na vhodnú chvíľu prehrešku voči zdraviu a rada sa vráti v ešte väčšej sile akou sa prejavila prvý krát.

Ďalšie rady ako bojovať s celulitídou sa dozviete aj TU!

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa