Chudnite pomocou liekov! ...pod dohľadom lekára...

Poradňa zdravej výživy13.10.2009
Chudnite pomocou liekov! ...pod dohľadom lekára...
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať, či je vhodné chudnúť aj pomocou liekov pod dohľadom lekára, alebo radšej nie. Mám pomaly 30 rokov, 164 cm a 89 kg. Veľmi som pribrala počas prvého tehotenstva (27) a odvtedy sa mi nedarí schudnúť. Mám tri deti a som zúfalá, prosím poraďte mi. O liekoch som sa dopočula v internej ambulancii, ale mám strach z ich negatívnych účinkov. Ďakujem.

Mária Č., Spišská Nová Ves

Pokiaľ budete pod odbornou kontrolou, nemáte sa čoho obávať.

Samozrejme nežiadúce účinky sú rovnako ako pri iných liekoch a je ich dosť. Ale práve preto je nutný odborný dohľad nad ich užívaním.

Ak nebudete prekračovať dávkovanie a budete dodržiavať režim, ktorý si liečba vyžaduje a všetky problémy a komplikácie liečby konzultovať s interným lekárom, nevystavujete sa neželanému riziku.

Na Vašom mieste by som to určite skúsila. Samozrejme lieky nie sú všetko, pokiaľ skombinujete vyváženú stravu, budete dodržiavať základné zásady zdravého životného štýlu a pravidelne športovať /aspoň do takej miery ako sa popri rodine dá/, malo by Vaše snaženie byť úspešné. Držím palce a nebojte sa dôverovať lekárom, vedia ako ľuďom pomáhať.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa