Chudnutie na prírodnej báze

Poradňa zdravej výživy18.02.2010
Chudnutie na prírodnej báze

Dobrý deň. Mám 7.mesačného syna a ešte ho stále kojím. Po pôrode som pribrala 10 kg a chcela by som schudnúť.

Keby som brala nejaká čaje na chudnutie, alebo iné preparáty ovplyvnilo by to tvorbu mlieka? Ďakujem.

Katarína, Liptovská Lužná

Pokiaľ vášho synček výhradne kojíte, nebojte sa o svoju hmotnosť. Ekologické dojčenie je prirodzený spôsob, akým kilogrami navyše skoro sami odídu. Keď k tomu prirátame diétny spôsob stravovania počas kojenia, naozaj sa nemáte čoho obávať. Pôvodnú hmotnosť ľahko nadobudnete v priebehu niekoľkých mesiacov.

Zaujal ma váš prírastok hmotnosti počas tehotnosti. Musím podotknúť, že buď máte priaznivú genetickú výbavu alebo ste boli veľmi poslušná počas obdobia tehotenstva, lebo prírastok na hmotnosti, aký spomínate je v hraniciach normy ba priam minimálny. Gratulujem k tomuto výsledku.

Ak však naozaj chcete proces chudnutia urýchliť odporúčam vám konzultovať pitie čaju na chudnutie v lekárni. Je totiž dôležité, aby čaj, ktorý budete piť neobsahoval prísady, ktoré ovplyvnia správanie vášho dieťatka. Myslím tým prísady typu list seny, ktorý je bežnou súčasťou týchto čajov. Môže spôsobiť vášmu synčekovi nepríjemnú hnačku.

Na vašom mieste by som však neriskovala a pokojne si užívala obdobie kojenia. Postupne sa s touto aktivitou rozlúčite a budete môcť rozhodovať vašim stravovaním už len o vašom zdravotnom stave.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa