Chudší, neznamená spokojnejší!

Poradňa zdravej výživy15.02.2010
Chudší, neznamená spokojnejší!

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ako môžem pribrať?

Viem, ženy čo tu píšu chcú väčšinou schudnúť ;)... som po pôrode 9 mesiacov a vážim 54,5 kg. Som dosť vysoká, meriam 173 cm..

Cítim sa dobre, ale chcela by som späť svoje kilá (60 kg) Jem stále ako mi chutí a hlavne večer... čo by som mala urobiť, aby som nabrala aspoň 3-4 kg? Ďakujem pekne

Monika, Michalovce

Máte pravdu, málokedy radím ženám ako pribrať. Patríte k tej šťastnejšej skupine, ktoré si želajú po pôrode nabrať stratené kilogramy.

Pokiaľ vás netrápia žiadne zdravotné problémy, ktoré by mohli spôsobiť tento váš „problém" s hmotnosťou, pomocou môže byť len úprava režimových opatrení. Na druhej strane má vaša starosť aj príjemnú stránku, môžete byť spokojná s tým, že pohľad do zrkadla vám nespôsobuje komplexy. Nevidím dôvod na znepokojenie.

Najlepšie priberiete pri pokojnom spôsobe života, pravidelnou konzumáciou výživných jedál s vysokým obsahom bielkovín a tukov. Takže spokojne pite plnotučné mlieko, doprajte si dostatočné množstvo mliečnych a mäsových výrobkov, nebojte sa masla, bieleho pečiva, strukovín a tiež cukru aj toho rafinovaného vo forme sladkostí.

Určite sa neprejedajte, mieru v jedení je dôležité si zachovať pre vaše zdravie. Jedzte naďalej to, čo vám chutí, pestrú stravu, doprajte si dostatok spánku, pokiaľ nekojíte môžete sa niekedy občerstviť aj pivom. Týmto nápojom si zvýšite chuť do jedla a tiež aj hmotnosť. Nielen pivo podporuje chuť do jedla, ale aj rôzne preparáty vitamínov skupiny B, ale tie odporúčam konzumovať len po konzultácii s vašim praktickým lekárom podobne ako aj iné medikamenty.

Pokiaľ sa mojimi radami budete riadiť dlhšie ako tri mesiace a nezaznamenáte žiadúci účinok na vašej hmotnosti, odporúčam vám konzultáciu u odborného lekára.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa