Čitateľka: Ako schudnúť z nôh?

Poradňa zdravej výživy22.08.2015
Čitateľka: Ako schudnúť z nôh?

Dobrý deň,
mám 59 rokov, snažím sa zdravo stravovať, jogurty, ovocie, zelenina, mäso, ryby bez zemiakov, vynechávam aj chlieb a zemiaky, začala som chodiť do fitneska, kde asi 1 hodinu cvičím kruhový tréning, ale nie a nie schudnúť.

Dlho som mala 51 - 54 kg, od minulého roka som pribrala na 63 kg pri výške 165 cm a samozrejme najviac na nohy, lebo som taký typ. Prosím o radu ako schudnúť z nôh, lebo si nemôžem obliecť nohavice z minulého roka. Ďakujem

Čitateľka

Pribrať za rok 10 kg nie je fyziologické. Skúste konzultovať váš problém s hmotnosťou s vašim ošetrujúcim lekárom. V prípade neobjasnenia príčiny pribratia sa však neznepokojujte. Aj hormonálne zmeny nesú so sebou nejaké to kilo navyše, prípadne pravidelné užívanie liekov, ktorému sa nedá vyhnúť môžu byť spojené so zvýšením hmotnosti. Pokračujte vo vašich návykoch a tešte sa zo zdravia a vitality, ktorou myslím pri vašom životnom štýle oplývate. Veľmi vám prajem, aby ste čo najdlhšie dokázali byť aktívna ako doteraz. Je to najlepší recept na plnohodnotnú dlhovekosť.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa