Čitateľka: Mám neustály problém z nafúknutého brucha

Poradňa zdravej výživy05.06.2015
Čitateľka: Mám neustály problém z nafúknutého brucha

Ahoj,
chcela by som sa spýtať, kde by mohol byť problém, ak mám neustály problém z nafúknutého brucha. Nemám žiadne zdravotné ťažkosti ani bolesti, ale prekáža mi to pri mojej profesii. Už niekolko rokov pracujem vo fitness, a moje fyzické a aj nutričné hodnoty sú dosť na prísnej úrovni.

Športujem teda veľmi aktívne a takmer vôbec nekonzumujem chlieb, cestoviny, zemiaky. Som veľký konzument ovocia, zeleniny bieleho mäsa a mliečnych výrobkov. Pri mojej výške 158 cm a váhe 49-50 kg a zdravom životnom štýle mám stále veľký problém vybudovať ploché bruško. I keď som štíhlej vyšportovanej postavy, nafúknutosti sa neviem zbaviť. Kde robím chybu?

Čitateľka

Zvýšená plynatosť alebo meteorizmus môžu spôsobovať nesprávne vybraté pokrmy. Skúste sa odsledovať a zistiť, či vám nerobia problémy niektoré konkrétne jedlá alebo suroviny. Pokiaľ je tomu tak, k odstráneniu problému postačí ich vynechanie. Ak si nie ste istá, čo spôsobuje vaše ťažkosti, odporúčam návštevu gastroenterológa. On vám určite zistí, kde je príčina vašich ťažkostí s nafúknutým bruchom a poradí vám aj vhodný spôsob odstránenia problému.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa