Čo robiť, ak "pneumatiky" okolo brucha nechcú "sfuknúť"

Poradňa zdravej výživy10.11.2009
Čo robiť, ak "pneumatiky" okolo brucha nechcú "sfuknúť"

Mám 17 rokov a podľa BMI mi vychádza, že mám normálnu váhu, ale mne aj tak vadia "pneumatiky" okolo brucha, veľký zadok či hrubé ruky.

Snažím sa schudnúť už asi viac ako 2 roky. Cvičím, každý deň som v pohybe, jem pravidelne (nenapchávam sa), pár krát som už držala diétu, ale nevyšlo mi to, lebo chodím do školy a nemôžem jesť práve vtedy, kedy by som mala a to čo by som mala podľa diéty. (Chcela som držať napríklad 92 dňovú diétu, ale nebude to možné, keďže obedovať raz budem o 14:00 raz o 15:00, alebo až o 16:00). Chcela by som vedieť, či by ste mi nejako nepomohli? Ďakujem

Lenka, Štvrtok na ostrove

V prvom rade si myslím, že ak sa už tak dlho snažíte rôznymi spôsobmi schudnúť a nejako to nejde, že problém nie je v neúčinnosti vašej snahy, ale v tom, že vaše telo si nemyslí, že by malo schudnúť. Jednoducho mu vyhovuje terajší stav. A to nie je zlé.

K existencii totiž organizmus potrebuje mať dostatočnú zásobu energie a tiež keď raz "genetika káže" udržať si určitú hmotnosť, nič s tým nenarobíte. A ako ste mi uviedli, aj vaše BMI signalizuje, že vaša nespokojnosť nie je na mieste.

Dodržiavanie vami uvedenej 92 dňovej diéty vám neodporúčam. Zvlášť pokiaľ ste nedovŕšili vek 21 rokov a nemôžete považovať váš vývoj organizmu za ukončený.

Ak si však myslíte niečo iné, rada vás odporučím do najbližšej dietologickej ambulancie, pretože takto je ťažké radiť a posudzovať mieru do akej je pre vás vhodné schudnúť. Môj postoj je taký, ako som vám vyššie spomenula.

Možno vám len postačí dodržiavať zásady správneho denného režimu, nezabúdať na dostatok pohybu a vaše chybičky, resp. nedokonalosti postavy postupne odstránite. Niekedy práve tieto kozmetické mini defekty pôsobia príťažlivo.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa