Dojčím a nechudnem - má to tak byť?

Poradňa zdravej výživy21.06.2009
Dojčím a nechudnem - má to tak byť?
Dojčím svojho osem mesačného syna a mám ešte 10 kg nadváhy - proste váha mi stoji a vôbec sa nehne tak neviem, kde robím chybu. Mam kamarátku, ktorá kojením chudla a má lepšiu postavu ako pred tým. Dcéru som kojila rok a tiež mi váha stala a potom tie kila zo mňa odišli ani neviem ako, ale to som mala o 10 rokov menej. Teraz mam 34 r. Bojím sa, aby mi tie kila neostali. Môžem s tým niečo robiť?

Renka, Košice

Podľa môjho názoru sa nemáte čoho obávať. Keďže ako ste uviedli pri prvom dieťatku ste o kilogramy prišli akoby zázračne vaše telo by malo podobne reagovať aj teraz, vek nehrá úlohu.

V čase dojčenia sa neodporúčajú žiadne redukčné režimy. Samotné obmedzenie stravy kvôli dieťatku je diétne a pôsobí redukčne. Nezabúdajte, že kilogramy navyše sú spôsobené tvorbou mlieka a zvýšeným zadržiavaním vody, teda nie nahromadením tuku.

Snažte sa jesť koľko vám stačí, to znamená neprejedať sa. Ešte dôležitejšie ako príjem potravy je dodržiavanie pitného režimu a dostatočne si oddýchnuť, spať spolu s dieťaťom.

Ak po skončení s dojčením budete mať nadváhu, potom sa vaša situácia bude ľahšie riešiť ušitím vhodného redukčného programu. Dovtedy si však vychutnávajte intímne chvíle s vaším synčekom.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa