Dosiahnite krásne a zdravé vlasy pomocou stravy

Poradňa zdravej výživy16.12.2011
Dosiahnite krásne a zdravé vlasy pomocou stravy

Dobrý deň, pani doktorka. Trápi ma problém suchých a vypadávajúcich vlasov. Môžem nejak stravou ovplyvniť tento problém? Ďakujem za akékoľvek odporučenie.

Eva, Vranov

Vlasom môžeme pomôcť tým, že sa budeme starať o správnu životosprávu. Pre zdravie a krásu vlasov sú dôležité vitamíny a minerály.

Nielen vlasom, ale aj celkovému zdravotnému stavu prospieva vitamín E. Veľmi dôležité sú tiež provitamín A, betakarotén, vitamín H alebo biotín. Posledný uvedený sa zúčastňuje na regulácii tvorby kožného mazu na pokožke hlavy a tak obmedzuje stratu vlasov a podporuje ich rast.

Pre krásu a zdravie vlasov a nechtov je potrebná meď, zinok, selén a železo. Štiepeniu vlasov zase zabraňujú vitamíny skupiny B.

Je pravda, že aj pri najlepšej snahe dodržiavať zásady správneho stravovania, nie je vždy možné dodať vlasom všetky potrebné živiny. V takom prípade by som vašu pozornosť usmernila na užívanie výživových doplnkov. Je dôležité rozhodnúť sa pre ten správny. Neodporúčam tie, ktoré obsahujú všetky možné minerály a vitamíny. Je treba sa rozhodnúť, čo chcete na vašich vlasch ozdraviť a potom začať užívať ten ktorý preparát.

Podobné články nájdete v týždenníku Báječná ŽENA

Cennik predplatneho

Ďalšie otázky

Poradňa